tv3.lv

Tā ir mana sirdslieta un meditācija, atklāj neparasts florists, kurš pirmo adventes vainagu uzpinis pamatskolā Latgalē

2020. gada 4. decembrī 20:00

Tiekamies ar floristu, kuram floristika ir hobijs, ar ko aizrāvies pamatskolā, kurā gājis Latgales pusē.

Cilvēks orķestris – tā par Pēteri saka viņa darba devējs ģimenes restorāna “Hercogs” saimnieks Andris Rūmītis, sakot, ka Pēteris Mičuls ir perfekcionists, kuram, lai ko arī darītu viss jāpaveic vislabākajā veidā.

Andris Rūmītis
Ģimenes restorāna “Hercogs” saimnieks

Viņš var uzpīt vainagu, sastādīt puķes, uztaisīt terasi, izcept kūku un vēl visu, ko nevaru uzskaitīt.

Pēteris sācis kā viesmīlis, bet vēlāk pierādījis, ka, ja vajag, var izdarīt jebkuru darbu. Tagad Covid pandēmijas laikā Pēteris kā brīvprātīgais iesaistījies nodibinājuma hospiss lv akcijā “Galds savējiem”. Viņš katru dienu kursē no restorāna uz neatliekamās palīdzības punktiem vai slimnīcām, vedot mediķiem siltas maltītes.

Pēteris nāk no Preiļu puses Sīļukalna pagasta un ar savu latgaliešu pamatīgumu dara visu, kam pieķeras, un tas iespējams tieši tāpēc, ka viņš nāk no laukiem.

Pēteris Mičuls
veido adventes vainagus

 Jā, es esmu latgaļu puika un par to nekaunos. Pirmo adventes vainagu uzpinu pamatskolā. Jā, tas ir puisim nesavdabīgi, bet es par to nekaunos. Starp citu, pasaulē daudzi slaveni floristi ir vīrieši.

Turklāt adventes vainaga pīšana nav nekāds baltrocīša darbs. Pēteris ņemas melnām rokām, lai izveidotu brīnumus, kas priecē acis un sirdis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mudžinot un rosoties Pēteris atklāj, ka iedvesmu smeļas, sekojot līdzi pasaules tendencēm, un šogad svētku rotājumos viennozīmīgi dominē dabiskums un zaļā krāsa.

Pētera prāt, nekādu ierobežojumu radošam domas lidojumam nav. Kad vainags gatavs, viņš to papildina ar amariļļiem, kas kātiem gaisā piesieti pie vainaga. Jā, kādam liksies, ka nav īsti riktīgi, bet florists norāda, ielejot kātos ūdeni, tas ļaus ziediem ilgāk turēties vainagā. Jautāts, kāpēc šo darbu veic, Pēteris atbild, ka tā ir viņa meditācija.

Ak, jā stāsts par floristu ir salīdzināms par kurpnieku bez kurpēm, – pašam adventes vainaga neesot.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm