“Tā mazākā daļa bija rūcēji.” Uldis Marhilēvičs atminas kora laikus un kopā ar zēnu kori gatavojas koncertuzvedumam

Vasara un festivālu sezona beigusies, bet daži koncerti un uzvedumi vēl tikai mēģinājumu procesā. Un teātru sezona arī atsākas. “Bez Tabu” komanda devās uz Jāzepa Mediņa mūzikas skolu, kur noris kāda koncertuzveduma mēģinājums.

Jāzepa Mediņa mūzikas skolā noris koncertuzveduma “Gaismas atgriešanās” mēģinājums.

Koncertprogrammā kopā ar Uldi Marhileviču, Anci Krauzi, Andri Ērgli un citiem uzstāsies arī Romāna Vanaga vadītais zēnu koris. Tas liek atsaukt atmiņā arī savas kora gaitas.

Uldis Marhilēvičs
Komponists, mūziķis

Uldis Marhilēvičs

“Manos laikos, pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados visiem bija jāiet. Bija jāiet uz aktu zāli un bija kora nodarbības. Tas interesantākais, ka koris bija sadalīts divās daļās – te bija tāda viena lielāka daļa, tur- tāda mazāka. Un tā mazākā daļa bija rūcēji. Kad tagad tā paskatās.. Bet tas bija kolosāli. Tas nav svarīgi, ka viņi ārēji varbūt nevar noturēt toni, darbojas viss ķermenis, visa enerģētika, smadzenes, viss notiek. Viņi iekšēji dzied.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Savukārt dziedātāja Ance Krauze korī nekad pati nav dziedājusi, jo mācījusies solo dziedāšanu. Koris neesot bijis atļauts.

Šīs dienas mēģinājums īpašs ir arī kādam mediju pārstāvim, fotogrāfam. Viņš vārdus zina visām dziesmām. Jēkabs atklāj, ka savu dzīvi saistīji ar zēnu un vīru koriem, tāpēc ne mūzikas skolas telpas, ne dziesmas viņam nav svešas.

Koncertuzveduma nosaukums – “Gaismas atgriešanās”, tomēr realitātē ar katru dienu ejam tuvāk gada tumšākajam laikam. Mūziķi gan par rudeni neskumst un saka, ka rudens ir īstais koncertu un pasākumu apmeklēšanas laiks. Zēnu kora dalībnieks Miķelis piebilst, ka vienkārši vajag siltāk saģērbties un tad viss būs labi.

Žurnāliste
Ļoti viegli atrod kopīgu valodu ar saviem sižetu varoņiem. Viņu raksturo empātija, atbalsts un drosme, tāpēc skatītāji ar saviem stāstiem bieži vien taisnā ceļā dodas tieši pie Lindas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm