tv3.lv

Talsu Lāči aicina uz vēlēšanām: Brīvība prasa pienākumu un atbildību!

2021. gada 25. maijā 9:00

Raidījums “Bez Tabu” ar Lāču ģimeni tiekas īpašumā desmit minūšu braucienā no Talsiem. Teritoriju ģimene apsaimnieko un cer drīzumā iegūt savā īpašumā. Jau tagad pagalmu rotā Latvijas karogs, kas mastā tiek uzvilkts 4. maijā un nolaists 18. novembrī. Pēc tam karogs dodas līdzi uz ģimenes dzīvesvietu Talsos.

Elīna ir ilggadēja vietējā laikraksta žurnāliste, kura nolēmusi darba vietu pamest un tagad raksta romānus. Nu rakstnieces kontā ir jau divas grāmatas. Arī Edgars strādā reģionālajā laikrakstā “Talsu Vēstis”, kur pilda dažādus pienākumus.

Jaunajā Talsu novadā apvienosies četri novadi, kas reiz jau bija vienā teritorijā – Talsu, Dundagas, Rojas un Mērsraga novads. Uz vienu deputāta krēslu cierē astoņi ar pusi kandidāti. Jaunajā novadā dzīvos teju 36 tūkstoši iedzīvotāji, kuriem jāievēl 19 deputāti. Par vietu Talsu domē cīnīsies kandidāti no astoņiem partiju sarakstiem. Ja raugās uz visiem četriem pašreizējiem novadiem kopā, vēlētāju aktivitāte ar katru gadu pat nedaudz palielinās, tomēr joprojām – līdz iecirknim aiziet tikai katrs otrais iedzīvotājs.

Edgars Lācis
Strādā laikrakstā “Talsu Vēstis”

Ir tāds teiciens- brīva Latvija, dari, ko gribi. Bet brīvības prasa pienākumu un atbildību, ja atsakies no sava pilsoņa pienākuma, tad principā atsakies no savas brīvības. Mēs esam piedalījušies visās vēlēšanās no 18 gadu vecuma.

Kā jau nelielā pilsētā, uz deputāta krēslu kandidē arī daudzi pazīstamie- skolasbiedri, pārdevēji, skolotāji, draugi, radi. Kā norāda, Elīna, šo cilvēku pazīšana ne visos gadījumos nozīmē, ka par viņiem varētu balsot. Arī sociālie tīkli ļāvuši iepazīt potenciālos deputātus.

Arī astoņgadīgā Eleonora Lāce vēlēšanu iecirkņos paviesojusies vairākkārt.

Elīna Lāce
rakstniece

Mēs esam pienākumu cilvēki. Tas ir pilsoņa pienākums piedalīties vēlēšanās. Pēdējā laikā, kad vēlēšanu aktivitāte ir zeme, cilvēki piedalīšanos vēlēšanās sāk uztvert par smagu nastu. Īstenībā tā ir iespēja. Ir tik labi, ka prasa mūsu viedokli. Daudz bēdīgāk būtu, ja mūsu viedokli neprasītu. Vai mēs gribētu to piedzīvot?

Lāči ir pārliecināti, ka katra vēlētāja balss ir svarīga un aicina neizniekot iespēju ietekmēt novadā notiekošo!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm