tv3.lv

“Tas bija smags periods!” Nama Rīgā iedzīvotāji spiesti nedēļām ilgi dzīvot bez elektrības

2021. gada 24. augustā 10:52

Pērnā gada vasarā, kad “Bez Tabu” viesojās Firsa Sadovņikova ielas 37. nama pagalmā, virs galvas bija savilkti elektrības kabeļi. Tādā veidā vienas kāpņutelpas iedzīvotāji palīdzēja saviem kaimiņiem no pretējās kāpņutelpas, nodrošinot elektrības pieslēgumu, lai vismaz rīta agrumā varētu izdzert karstu kafiju un dienas noslēgumā – apēst siltas vakariņas. Tagad kabeļu te vairs nav. Līdz ar to ir divi varianti – vai nu iedzīvotāji ir izvākušies un māja palikusi tukša, vai arī problēma ir atrisināta.

Ieejot kāpņutelpā, redzam, ka gaisma ņēmusi virsroku pār tumsu, jo pie sienas ir iedegta lampa, izgaismojot kāpņutelpu. Ielūkojoties elektrības sadales skapī, mirgo dažādas lampiņas, kā arī elektrības skaitītāji ir izkustējušies no vietas. Acīmredzot elektrības padeve ir atjaunota.

Pērn iepazītā rīdziniece Ieva uzskata, ka bez “Bez Tabu” iejaukšanās nama iemītnieki vēl šobaltdien būtu spiesti dzīvot bez elektrības. Drīz pēc pirmā publicētā sižeta elektropadeves pakalpojumu nodrošinātāji izveidoja jaunu pieslēgumu. Tas esot noticis trīs dienu laikā.

Gunta Līne
AS “Sadales tīkls” pārstāve

Ēkai Firsa Sadovņikova ielā 37 elektroapgāde vēsturiski tika nodrošināta no blakus īpašuma Firsa Sadovņikova ielā 39 iekšējiem elektrotīkliem, kas ir ārpus “Sadales tīkla” piederības robežām. Šādas situācijas reizēm veidojas, piemēram, gadījumos, kad sākotnēji viens īpašums tiek sadalīts vairākos. Līdz ar to brīdī, kad Sadovņikova ielas 39 pārstāvji nolēma atslēgt elektroapgādi Sadovņikova ielā 37, šīs ēkas iedzīvotāji palika bez elektrības.

Šajā gadījumā bija iespējami divi risinājumi – vai nu ēku īpašniekiem bija jāatrod savstarpējs kompromiss, vai Sadovņikova ielas 37. namam jāizveido neatkarīgs pieslēgums sadales sistēmai, vēršoties pie “Sadales tīkla”, ko viņi arī darīja. Ņemot vērā radušos situāciju, nekavējoties sagatavojām un nosūtījām tehniskos noteikumus elektrības pieslēguma izveidei. Vēl nedēļas laikā izstrādājām tehnisko risinājumu ēkas Nr. 37 un ēkas Nr. 39 savstarpēji neatkarīgai energoapgādei un varējām uzsākt darbus objektā. Elektrības pieslēgumu ēkai Nr. 37 izveidojām jau jūlija laikā. Šajā gadījumā izbūves risinājums bija samērā vienkāršs, līdz ar to darbus varējām paveikt salīdzinoši īsā laikā un nodrošināt elektrības pieslēgumu pēc iespējas ātrāk.

Lai izvairītos no šādām situācijām, mūsu ieteikums ir vienmēr noskaidrot, kādi ir īpašumam nepieciešamās infrastruktūras – ūdens, elektrības, interneta – izmantošanas nosacījumi, un izvēlēties risinājumus, kas nodrošina neatkarību no citu īpašnieku lēmumiem un pasargā no nepatīkamiem pārsteigumiem. Piemēram, savs, neatkarīgs pieslēgums vai stingras, līgumos fiksētas vienošanās par infrastruktūras izmantošanas tiesībām un nosacījumiem.

Mājas saimnieks vairākiem iedzīvotājiem, kuri krīzes brīdī palika mitekļos, par piedzīvotajām neērtībām pat esot piešķīris īres atlaides. Dažiem pat piedāvāta uzturēšanās viesnīcā, lai varētu nomazgāties un pagatavot siltu ēdienu. Tikmēr daļa īrnieku gan visai drīz pēc likstām ar elektrību pameta pagaidu dzīvesvietas.

Arī kaimiņu nama apsaimniekotāji, kuri bija iesaistīti konfliktā par elektrību, nesnauž. Ja pērnā gada vasarā starp divām ēkām bija tukšums, tad tagad te slejas daudzstāvu piebūve. Starp citu, celtniecības laikā aizmūrēti 37. nama sānu logi.

Nikolajs
Firsa Sadovņikova 37. nama saimnieks

Viņi turpināja [būvēt], tad apturēja, tad atkal atļāva. Ceļ tālāk.

Nikolajam viena nekustamā īpašuma kauja rit jau tiesas zālē, bet cīņā par elektrību tomēr izdevies gūt virsroku.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm