“Tas ir joks, vai tam ir kāds pamatojums?” Pircēji pamana, ka Latvijā sāk tirgot 95% skābekli!

“Bez Tabu” skatītāji ziņo, ka degvielas uzpildes stacijās tiek tirgots skābeklis. Uz iepakojuma norādīts, ka produkts sastāv no 95% skābekļa, 5% gaisa un piparmētru aromāta. “Vai tiešām kāds sācis pārdot gaisu, ko elpot? Tas ir joks, vai tam ir arī kāds pamatojums?” Jautā “Bez Tabu” skatītājs, kurš norāda, ka skābeklis maksā teju 10 eiro. 

2019. gada 14. maijā 19:55

“Bez Tabu” iegādājās skatītāja norādīto produktu, jāpiemin, ka tas ir ļoti viegls, uz iepakojuma gan ir norādīts, ka skābekļa gāze ir gandrīz bez svara, un pilns balons ir viegls. Tāpat norādīts, ka 6 litri pietiks līdz 150 vienu sekundi ilgām ieelpām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Produkts esot īpaši ieteicams autovadītājiem, sportistiem un ballīšu cienītājiem. Skābeklis samazinot nogurumu un miegainību, paaugstinot darba spējas, palīdzot organismam atjaunoties pēc fiziskās slodzes, palīdzot atbrīvoties no paģirām un galvassāpēm.

Jāatzīst gan, ka, vairākas reizes to ieelpojot, pārmaiņas nevar sajust. Piparmētru aromāts gan ir jūtams. Arī “Bez Tabu” uzrunātie iedzīvotāji uz produktu raugās skeptiski. Vairāki norāda, ka to var aizstāt ar pastaigu svaigā gaisā.

Kristiāns
uzskata, ka labāk būt svaigā gaisā

Nav jēgas pirkt, labāk izej svaigā gaisā pie jūras, ja tu vēlies, tad paelpo svaigu gaisu, tas būs labāk nekā izmantot kaut kādus papildu līdzekļus.

“Prasās aizbraukt uz mežu vai pie jūras, šis varbūt derētu ārkārtas gadījumam,” norāda Mikus. Savukārt Juris ir pozitīvāk noskaņots: “Ne regulāri, bet reizi nedēļā varētu lietot labākai pašsajūtai un domas skaidrībai, iespējams, var aizvietot cigareti.”

Sertificēta pneimonoloģe Madara Tirzīte pievienojas tiem, kuri ieteica doties elpot pie dabas. Tas gan nenozīmē, ka tādā veidā tiks uzņemts koncentrētāks skābeklis, bet gaiss, kas ir mazāk piesārņots.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Madara Tirzīte
Capital Clinic Riga pneimonoloģe

Skābekli var dabūt arī augstākās koncentrācijās, bet cilvēka ķermenim, lai skābekli izmantotu, pilnībā pietiek ar atmosfēras gaisā esošo 21% skābekļa. Ja pacientam ir kādas akūtas vai hroniskas slimības, kādēļ viņš nepietiekami efektīvi var uzņemt gaisā esošo skābekli, skābeklis ir jāpievada papildus.

Tādos gadījumos pacientam skābeklis ir jāuzņem ilgstoši, vismaz 16 stundu dienā, bet to, cik koncentrētu, ar kādu plūsmas ātrumu un ierīci, to izvērtē ārsts, ievērojot pacienta vispārējo veselības stāvokli un iemeslu, kāpēc papildu skābeklis ir nepieciešams. Tāpat daktere norāda, kas par daudz, tas par skādi.

Pneimonoloģe: Ja rodas vēlme ķert vēl vienu baloniņu, vēl vienu un vēl vienu, tad kaut kad sāks parādīties skābekļa pārmērīga uzņemšana un tās radītie kaitīgie efekti.

Žurnāliste: Piemēram, skābeklis mazinās muskuļu sāpes?

Pneimonoloģe: Tur skābeklis un skābekļa uzņemšana ir iesaistīta, bet šis process nav tik viegli iespaidojams un risināms ar šādām papildus uzņemtām skābekļa ieelpām.

Uzņēmuma SIA “Enerģija Tev” valdes priekšsēdētājs Valdis Šakars stāsta, ka projekts tapis, sadarbojoties ar Lauku atbalsta dienestu. Ideja neesot jauna, jo jau 2004. gadā ideju par 95% skābekļa pildīšanu aerosola iepakojumos uzsākusi kāda amerikāņu kompānija. Uzņēmuma pārstāvis pārliecināts, ka produkts tiešām palīdz pārvarēt miegu un nogurumu.

Valdis Šakars
uzņēmuma valdes priekšsēdētājs

Ir ģenētiski noteikts piesātinājuma līmenis asinīs ar skābekli, un, iestājoties nogurumam, šis te līmenis samazinās, un, ieelpojot 95% skābekli, mēs šo te piesātinājuma līmeni paceļam atpakaļ. Es no savas pieredzes varu teikt, ka esmu ar vienu baloniņu nobraucis kādus 1600 km pie stūres, nelietojot ne kafiju, ne kolu, ne enerģijas dzērienus. To jūt garākā braucienā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Skābekļa balons sievietēm un vīriešiem atšķiras tikai ar vizuālo noformējumu, un tiem pievienots piparmētru aromāts no Latvijā bioloģiskā saimniecībā audzētas piparmētras, nevis ķīmijas. Lielākās produkta izmaksas sastāda iepakojums, īpaši specifiskais iemutis.

Valdis Šakars
uzņēmuma valdes priekšsēdētājs

Ja mēs skatāmies Eiropas direktīvu, kas regulē šāda veida produktus, tad direktīva nosaka, ka tas ir produkts izklaidei, un tāpat direktīva izceļ to, ka šis nav medicīnas preparāts. Protams, pēc ballītes tā ir izklaide, ja tas palīdz labāk nekā alus un uzlabo dzīvi, kāpēc ne? Jo tad, kad sāk nākt miegs, kad cilvēks sāk žāvāties, tad skābeklis palīdz, tas ir fakts.

Produkts testēts arī vienā no slimnīcām, kuras nosaukums netiek minēts, un esot atzinīgi novērtēts, kā arī skābekli treniņos lietojot Latvijas Olimpiskā vienība.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm