tv3.lv

“Tas ir likumpārkāpums!” Etiķetes eksperte kritizē Valsts prezidenta rīcību himnas laikā

21. janvārī 19:45

“Lai arī esmu gados, aktīvi sekoju sociālajos tīklos notiekošajam. Pamanīju video no Gunāra Astras pieminekļa atklāšanas pasākuma Rīgā. Esmu neizpratnē, vai tiešām Latvijas Republikas himnas laikā valsts augstākajām amatpersonām un citiem klātesošajiem nav jānovelk cepures, kapuces un citas galvassegas?” ar šādu vēstuli raidījumā “Bez Tabu” vērsusies skatītāja Judīte.

Viņa to uzskata par necieņas izrādīšanu Latvijai!

Svinīgajā pasākumā, kas noritēja zem klajas debess galvaspilsētas centrā, pabija arī kolēģi no TV3 Ziņām un arī fiksēja himnas atskaņošanas brīdi. Ir redzams, kā ar hūti galvā himnas laikā stāv Valsts prezidents Egils Levits, un arī citiem galvu sedza ziemas cepures, jaku kapuces un tamlīdzīgi.

Vai tas ir korekti un vai nav pārkāpti kādi noteikumi, to “Bez Tabu” jautāja etiķetes ekspertei Aijai Strautmanei, kura uzreiz uzsver, ka tas ir likumpārkāpums.

Medijos jau izskanējis arī Valsts prezidenta kancelejas komentārs, paužot atvainošanos sabiedrībai. Tās esot bijušas sekas pasākuma protestētāju nekaunīgajai rīcībai, kas izsitušas no sliedēm pat prezidentu.

Taisnības labad gan jāsaka, ka prezidentam ir padomnieki un līdzās viens otram tomēr stāvēja daudz cilvēku. Zinātāji varēja piekodināt kungiem par galvassegu noņemšanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm