tv3.lv

“Tautastērps ir īpašs, tās nav vienkārši drēbītes.” Par godu 4. maija svētkiem aicina tērpties tautastērpā!

2021. gada 3. maijā 20:33

Jau otro gadu tautastērpu gājiens notiek virtuāli, tāpēc ikviens ir aicināts 4. maijā par godu Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas dienai uzvilkt tautas tērpu un iemūžināt mirkli fotogrāfijā.

Pērn akcijā piedalījās negaidīti daudz cilvēku –  vairāk nekā 4000 dalībnieki vēlējās dalīties ar saviem krāšņajiem tērpiem. Tautiešu vidū aktuālākais bija tieši Nīcas novada tērps.

Ziedīte Muze
Tautastērpu centrs “Senā klēts” pārstāve

Tautastērps ir īpašs, tās nav vienkārši drēbītes. Cilvēkiem ir vēlme vilkt tieši krāšņos, košos Kurzemes tērpus. Kara laikā cilvēki brauca prom no savas zemes, bet tautastērpu ņēma līdzi. Arī šogad aicinām iesaistīties gājienā tikai nedaudz citādākā veidā, kā tas ir bijis ierasti.

Latvieši jau gadiem ilgi esot naskākie tērpu valkātāji. Nav nepareizs veids kā to vilkt, galvenais ievērot senās tradīcijas, piemēram, galvas sega sievietei norāda uz viņas ģimenes statusu.

Pagājušā gadā akcijā iesaistījās arī sabiedrībā zināmi ļaudis. Dziedātāja Ieva Sutugova ar lielu prieku un godu kāpj uz skatuves posusies senču drēbēs, šogad viņa ir sevišķi lepna, jo beidzot tikusi pie sava Kuldīgas tautastērpa.

Arī horeogrāfs Agris Daņiļevičš kopā ar ģimeni labprāt iemūžina mirkli, kad visi ģērbušies tautastērpā. Viņam tautastērps ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa, tomēr pie sava ticis tikai pirms vairākiem gadiem, izvēlējies ietērpties dzimtās puses Latgales drānās.

Agris Daņiļevičs
horeogrāfs, deju skolas “Dzirnas” vadītājs

Uz savu piecdesmitgadu jubileju dāvanā no “Dzirnām” saņēmu daudz dāvanu kartes, tad arī tapa šis 13. gadsimta Latgales puses arheoloģiskais kostīms. Principā īstenojās mans sapnis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Gājienā varēs piedalīties ikviens, jo šogad īpaši ir padomāts par tiem, kas vēl ir ceļā uz savu tautas tērpu! Būs iespēja virtuāli pielaikot kādu no mākslinieces Agritas Krieviņas-Siliņas zīmētajiem tautas tērpiem “Facebook” un “Instagram” filtru veidā. Bildes jāievieto savā sociālajā tīkla profilā ar mirkļbirku #uzvelctautastērpu!

Laikā pirms pandēmijas 4. maija gājiens tautas tērpos sākās Rīgā, Rātslaukumā un veda līdz Brīvības piemineklim.

Lai atcerētos iepriekšējo gājienu norises, šogad 4. maijā Rātslaukumā visas dienas garumā atradīsies vides mākslas objekts – skatuve ar simbolisku gājienu un audiovizuāliem stāstiem par 1990. gada 4. maiju, par Tautas tērpu centra Senā klēts dibināšanu un gājiena tautastērpos vēsturi. Vides mākslas objekts būs apskatāms visas dienas garumā no plkst. 9:00 līdz 21:00.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm