“Te izgāž kanalizāciju!” Rīdzinieki ceļ trauksmi par skaistas meža upes piesārņošanu

Rīdzinieki, Pārdaugavas iedzīvotāji, uztraucas par Lāčupītes piesārņojumu. Šo upi atceras kā skaistu, gar mežu plūstošu ūdenstilpi, kurā vēl nesen esot mitušas zivis, bet nu tās ūdens ir zaļā, necaurredzamā krāsā.

2018. gada 30. novembrī 19:00

Lāčupīte ir Pārdaugavā plūstoša padsmit kilometru gara upe, kas ietek Rātsupē un caur to papildina Daugavas baseinu. Iļģuciema mikrorajona iedzīvotāja Ināra, galvaspilsētas satiksmes un bloku māju ielenkta, cenšas izrauties dabā, pastaigājoties mežā, arī gar Lāčupīti. Pēdējā laikā Ināru satrauc Lāčupītes piesārņojums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ināra
Satraucas par Lāčupīti

“Upe bija čalojoša. Tā bija caurspīdīga, varēja redzēt akmeņus, zivtiņas peldēja. Nebija tā kā tagad – notekgrāvis. Mēs vienmēr priecājāmies, esam šeit dzimuši un auguši. Mēs esam satraukti. Tā šāda ir kopš šīs vasaras. Tā nekad nav bijis. Tāda tā ir visā garumā.”

“Bez Tabu” seko ūdens tecējumam vairākus kilometrus un konstatē, ka Lāčupīte patiesi ir zaļganā, necaurredzamā krāsā. Dažviet – īpaši vietās, kur veidojas krāces, – jūtama kanalizācijas notekūdeņu smaka. Intensīvāka smaka, kā stāsta Ināra un citi uzklausītie, bijusi siltākos laikapstākļos. Arī citi uzklausītie sajūt kanalizācijas smaku.

Netālu no vietas, kur Lāčupīte iztek virszemē (Iļģuciemā), ir iela ar intensīvu satiksmi un industriālo uzņēmumu teritorijas. Tam, ka upe ir piesārņota, apliecinājums redzams vietās, kur tai piekļaujas strauti ar tīru ūdeni. Acīm redzams ūdens kontrasts.

“Smako pēc kanalizācijas. Akmeņi vietām ir balti, kas norāda, ka ir nogulsnējumi,” par piesārņojumu prāto Ingrīda.

“Bez Tabu” par iedzīvotāju neizpratni paziņo arī Rīgas domes Mājokļu un vides departamentam un Valsts vides dienestam. Vairāk par to, kas tiek nodarīts Lāčupītei, iespējams uzzināt sižetā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm