“Tūrisma nozare ir gatava atsākt ceļojumus kaut tūlīt!” Kurp ceļā varēsim doties vispirms?

Pandēmijas laikā, kad ceļot nav iespējams, gastroenteroloģe Vita ir atradusi veidu, kā aplūkot skaistākās pasaules vietas, atrodoties vien savās mājās. Viņa, izmantojot interneta priekšrocības, ir bijusi jau daudzās valstīs.

2021. gada 17. februārī 19:34

Vita ilgojas pēc brīža, kad atkal varēs doties ceļojumā, tāpēc jau tagad plāno maršrutus, kurp doties.

Vita Skuja
interniste, gastroenteroloģijas speciāliste

Es meklēju vietas, kur pēc pandēmijas būtu skaisti skriet. Es atradu, ka patiešām šādas vietas ir jau safilmētas un ievietotas internetā. Ir pieejami skati no Alpu kalniem, gan pludmales. Es ierakstīju youtube.com “virtuālais skrējiens”, un šādā veidā ir iespējams skriet Parīzē un citās skaistās pasaules vietās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tūroperatoru firmās šobrīd ir iestājies klusums, ar nepacietību tiek gaidīts, kad atkal varēs pacelties lidmašīnas. Visticamāk, vispirms varēs doties uz tām valstīm, kur ceļā nav nepieciešams pārvietoties ar vairākiem transportlīdzekļiem.

Kaspars Gēgeris
Tūrisma firmas “Ceļojumu bode” vadītājs

Tūrisma nozare ir gatava strādāt kaut tūlīt. Kad būs droši galamērķi, kur doties, ceļojumi tiks atsākti. Pēc šā brīža situācijas skatoties, visdrošākie ceļojumi, kurus arī pirmos varētu atsākt, ir čartera lidojumi.

Izrādās ceļotāji, kuri nespēj nociesties, kad Latvijā atcels pārvietošanās ierobežojumus, dodas uz kaimiņvalstīm, Lietuvu un Igauniju, no kurienes dodas ceļā uz siltajām zemēm.

Kaspars Gēgeris
Tūrisma firmas “Ceļojumu bode” vadītājs

Lidošana šobrīd ir visdrošākais pārvietošanās veids, jo ir noteikti stingrākie drošības nosacījumi. Savukārt ceļojumus, kur nepieciešams doties ar autobusu, diemžēl mēs tik ātri nevarēsim atsākt. Mēs redzam, ka pirmie galamērķi, kur varēs doties, būs Kanāriju salas, ceram arī uz Ēģipti – no Viļņas un Tallinas jau tagad var lidot. Ceram arī, ka pavasarī varēs atsākt ceļojumus uz Grieķiju un Turciju.

Arī digitālā satura veidotāja Alise kopā ar vīru Mārtiņu jau vairākus gadus cenšas aizbēgt no ziemas, dodoties uz siltākām vietām. Tomēr šogad bija spiesti plānus atlikt un izbaudīt vietējo dabu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Alise Mičule
digitālā satura veidotāja

Nācās iemīlēt drūmo ziemas periodu, taču īstenībā es ļoti priecājos, ka tā notika. Man šī ir mācība samierināties, dzīvot mierā jebkur, kur es esmu. Mums ar vīru mainījās domas par lidošanu. Pirmajā pandēmijas vilnī lasīju informāciju, kā, samazinoties lidojumiem, ir ietekmēta daba. Domāju, ka nākotnē vairāk centīsimies ceļot ar velosipēdiem vai automašīnu.

Valsts policija gan atgādina, ka šobrīd, ņemot vērā Covid-19 infekcijas augstos rādītājus Latvijā, bez ārkārtējas nepieciešamības doties uz ārzemēm nav ieteicams. Jāņem vērā, ka šobrīd, atgriežoties Latvijā, ir jāievēro virkne drošības prasību. Pirms ieceļošanas Latvijas Republikā personai ir jāaizpilda pašapliecinājums informācijas sistēmas tīmekļa vietnē covidpass.lv, ka ieceļošana Latvijā ir neatliekami nepieciešama. Kā arī personai ir jāuzrāda Covid-19 testa negatīvs rezultāts, kas nav veikts vēlāk par 72 stundām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm