tv3.lv

“Uzlika lāstu? Gribi atriebties?” Soctīklos klejo aizdomīgs melnās maģijas sludinājums

Raidījumu Bez Tabu uzrunā skatītājs Aigars, kurš sociālajā tīklā “Facebok” uzdūries visai savdabīgam un reizē arī aizdomīgam pakalpojuma sludinājumam.

“Vai jums šis šķiet saprātīgs sludinājums, ko atļauj publicēt “Facebook”, varbūt varat painteresēties, kas tur un kā? Paldies!” raksta Aigars.

Vēstulē klāt pievienotajā ekrānuzņēmumā atklājas, ka sludinājumā piedāvā lāstu atcelšanu.

izgriezums no sludinājuma

Jūti, ka kāds tev uzlika lāstu vai stipri sāpināja? Šajā video parādīšu ļoti vieglu rituālu, ar kuru varēsi atriebties tam cilvēkam! Ja gadījumā tu nezini, kas uzlika tev lāstu, bet bieži jūti depresiju, apātiju, jūti, ka neveicas, nav spēka, enerģijas tikt ar grūtībām, problēmām, vari pieteikties privātai konsultācijai.

“Feisbukā” šo sludinājumu pat ar hakeru palīdzību atrast vairs neizdodas. Savukārt norādītā mājas lapa pašreiz ir plikāka par baznīcas žurku. Vietne internetā it kā esot izstrādes procesā.

Uzdodoties par izmisušu potenciālo lāstu pavēlnieka klientu, uzsākam saraksti “WhatsApp”. Taču līdz sižeta tapšanas brīdim nekādas atbildes reakcijas. Turklāt konkrētais tā dēvētais pakalpojuma sniedzējs tiešsaistē nav bijis kopš 21.jūnija.

“Ja vien šāds pakalpojums un ja vien ir dokuments (piemēram, čeks), kas apliecina šāda pakalpojuma iegādi, tad faktiski šāds pakalpojums nav nekāds izņēmums, kāds jebkurš cits pakalpojums,” skaidro Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāve Sanita Gertmane.

Pat ja patērētājam rodas jelkādas pretenzijas vai arī ir aizdomas par negodīgu komercpraksi, uzraugošā institūcija palīdzēt, iespējams, pat nemaz nevarēšot. Proti, ir praktiski neiespējami pierādīt, vai lāsts ir noņemts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dziednieks ar vairāk nekā 30 gadu stāžu Rolands Tiltiņš lāstiem netic, taču nenoliedz to esamību. Un, aplūkojot konkrēto sludinājumu, dziednieks ir vairāk nekā kritisks, nodēvējot “pakalpojuma” sniedzēju par šarlatānu un krāpnieku.

Rolands Tiltiņš
dziednieks

Ja jūs esat pārliecināts, ka man ir lāsts un jūs viņu gribat noņemt, un man līdz ar to dzīve aizies kalnā, nu, tad, kad man viņa aizies kalnā, tad es arī atnākšu pie jums un norēķināšos. Tad es jutīšu, ka man viss aizgāja labi un es saprotu, ka man ir noņemts lāsts, un es esmu jums spējīgs samaksāt to visu. Tāpēc, es domāju, ka tur ir darbs tiesībsargājošajām iestādēm, ka tu par samaksu piedāvā izdarīt ļaunumu. Tas ir tas pats, kas izdarīt miesas bojājumus savtīgos, mantkārīgos nolūkos, pie tam pieprasot par to ļoti lielu naudu.

Valsts policijā Bez Tabu gan skaidro, ka lielākoties likumsargi šādos gadījumos izmeklēšanu pat neuzsākšot. “Gadījumā, ja persona labprātīgi ir samaksājusi naudu par pakalpojumu, kura rezultātus nav iespējams praktiski izmērīt, visticamāk, noziedzīgs nodarījums netiks konstatēts. Šādos gadījumos ir sarežģīti noskaidrot subjektīvo pusi, pierādīt to, ka pakalpojuma sniedzēja mērķis bijis apkrāpt personu,” atbild likumsargi.

Tikmēr dziedniece, bioenerģētiķe Ilona Ozola stāsta par vairākiem gadījumiem, kad cilvēki, akli ticot šarlatāniem un krāpniekiem tā dēvēto lāstu noņemšanai, šķīrušies no patiesi iespaidīgām summām.

Gan dziednieki, gan tiesībsargājošās iestādes aicina būt piesardzīgiem un akurāt izvērtēt, vai tiešām izmantot tā dēvētās melnās maģijas pakalpojumus.

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm