tv3.lv

“Vai šogad 25. jūnijs ir brīvdiena?” Skatītāju samulsina atšķirīgie kalendāri

2021. gada 24. maijā 10:17

“Bez Tabu” skatītāja Viktorija ir neizpratnē, vai šogad 25. jūnijs ir brīvdiena. Proti, kalendāros atšķiras datuma krāsojums – vienā cipars ir palicis melns, bet citā tas iekrāsots sarkans.

Viktorija

Šī nebūs sūdzība, bet gan jautājums par 25. jūniju, piektdienu. Mājās divos kalendāros ievēroju, ka vienā šī diena ir atzīmēta sarkana kā brīvdiena, bet otrā – kā parasta darba diena! Kā īsti šogad Līgo un Jāņos būs? Vai būs piecas garas svētku brīvdienas?

Labklājības ministrija gan uzsver, ka kalendārs nav dokuments, līdz ar to striktu prasību, kādā krāsā jābūt cipariem un vai tie vispār ir jākrāso, nav. Arī raidījumā “Bez Tabu” vairākkārt vēstīts par aplamiem kalendāriem, kas galvenokārt tirgošanā nokļuvuši pēc pieļautas kļūdas drukātavā – nejaušas vai arī darbinieku nezināšanas dēļ.

Egils Zariņš
Labklājības ministrijas pārstāvis

25. jūnijs 2021. gadā, protams, ka ir brīvs. Par to tika lemts jau pagājušajā gadā. Pēc likuma līdz katra gada jūlijam ir jāizlemj par nākamā gadā pārceļamajām un brīvajām dienām. Un 25. jūnijs tiks atstrādāts 19. jūnijā – sestdienā pirms Līgo un Jāņu nedēļas.

Tā vēl būs šogad uz valsts svētkiem 18. novembrī, jo 19. novembris ir piektdiena. No praktiskā viedokļa būtu muļķīgi to dienu paturēt par darbdienu. Tātad, 13. novembrī, sestdienā, pirms šiem svētkiem 19. novembri atstrādās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm