tv3.lv

“Vakaros spēlēju, tā ir atpūta!” Pensionāre no Valmieras tērējas interneta kazino, azartspēļu uzraugiem tas nepatīk

2020. gada 6. februārī 19:00

Pensionāre no Valmieras vakarus pavada, spēlējot azartspēles Lielbritānijā reģistrētā interneta azartspēļu vietnē. Viņa bija nepatīkami pārsteigta, kad šogad viņai šo prieku liedza banka un izložu un azartspēļu uzraugi.

Pensionāre Elita no Valmieras laiski pavada vecumdienas, tērējot naudu internetā, azartspēļu vietnē “Lottoland.co.uk”, kas reģistrēta Lielbritānijā.

Elita
pensionāre no Valmieras

Es, pensionāre, biju iesākusi. Divus, trīs gadus  to ”Lottoland” spēlēju. Tur var eirodžekpotu, loto spēlēt. Es, pensionāre, tur ielieku eiro. Varbūt zaudēju. Kādu laiciņu zaudēju, tad atkal vinnēju. Vakaros uzspēlēju, ne jau miljonus tur tērēju. Tā ir tā kā atpūta.

Lai spēlētu azartspēles konkrētajā vietnē, virtuālajā makā jāieskaita nauda. Līdz šim Elita maciņā ieskaitījusi pārsimt eiro. Liels bija viņas pārsteigums, kad šā gada sākumā, vēloties ieskaitīt kārtējo summu, viņai pārskaitījums tika liegts.

Elita
pensionāre no Valmieras

Es gribu ieskaitīt tur, bet man pasaka, ka mana bankas karte ir bloķēta, ”sazinieties ar banku!”. Es netieku spēlēt, viņi nobloķē. Viņi neļauj man ne ieiet, ne samaksāt, neko.

“SEB banka”, kuras kliente ir Elita, informē, ka Elitas un citu azartspēļu entuziastu, kuri iecienījuši laiku pavadīt ārzemēs reģistrētās interneta vietnēs, vaļasprieku ierobežo pērn likumā nostiprināti normatīvie akti, kas paredz lielāku nelicencēto azartspēļu un izložu vietņu kontroli.

Agnese Strazda
“SEB banka” pārstāve

Bankām jānodrošina maksājumu karšu izmantošanas uzraudzīšana, ja tiek veikti pārskaitījumi uz nelicencētām izložu un azartspēļu vietnēm, kas nav reģistrētas Latvijā un kuras nav saņēmušas Latvijā izdotu atļauju. Darījumi ar kartēm tiek atteikti. Tie tiek atteikti uzreiz, kad persona vēlas norēķināties ar karti. Šis darījums vienkārši nenotiek.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par Latvijā nelicencētajām azartspēļu vietnēm bankas informē Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija.

Edvīns Priede
Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas priekšnieka vietnieks

Latvijā legālas ir tās vietnes, kas saņēmušas Latvijā izdotu licenci. Ja spēlē ārzemju vietnēs, nodokļi nonāk tajās valstīs, kurās piedāvā šīs spēles. Latvijā nepaliek nekas.

“SEB banka” pārstāve Agnese Strazda informē, ka bankām ir pienākums ziņot par par atteiktajiem maksājumiem Valsts ieņēmumu dienestam (VID).

Agnese Strazda
“SEB banka” pārstāve

Ja vienai personai ir daudz darījumu, arī atteiktie, VID var veikt auditu par konkrētās personas ienākumiem.

Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijā informē, ka tās darbinieki regulāri papildina bloķēto vietņu sarakstu.

Edvīns Priede
Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas priekšnieka vietnieks

Protams, izķert visas vietnes nekad nevarēs, jo ārzemju azartspēļu piedāvātāji nosaukumus var mainīt. Mēs bloķējam vienu, viņi pārveido to pašu par citu. Tad mēs atkal meklējam nākamo. Tas ir mūsu darbs censties ierobežot kaut kādā veidā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par azartspēļu spēlēšanu nelicencētās interneta vietnēs draud naudas sods no 70 līdz 300 eiro.

Bloķēto vietņu un licencēto azartspēļu organizatoru sarakstus varat atrast šeit. 

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm