tv3.lv

“Vasarā neiztiksim bez stipra lietus!” Laika vērotājs Vilis Bukšs izrāda sava dabas ceļojuma takas Latgalē

Kopš bērnības Vilis Bukšs labprāt laiku pavadījis dabā, vērojot dzīvniekus un augus. Tāpat bērnība pagājusi, klausoties vecmāmiņas stāstos un novērojumos, kas saistīti ar dabu. Pagājis laiks, un šobrīd Viļakas iedzīvotāju pazīst kā laika vērotāju, kurš prognozē gaidāmos laikapstākļus.

2019. gada 29. martā 20:54

Ikdienā Vilis strādā Viļakas novada bibliotēkā, taču brīvajā laikā dodas vairāku desmitu kilometru ilgās pastaigās, kuras pats sauc par ceļojumiem. To laikā pēta un izzina dabu. Tieši pavasaris esot laiks, kurā Vilim izdodas pārsteigt pašam sevi, piemēram, 25. martā ieraudzīta pirmā māllēpe, pozitīvo dabas vērotāju ļoti patīkami pārsteidz.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Tas ir brīnums,” stāsta Vilis, kurš kopā ar raidījumu “Bez Tabu” pirmo reizi šajā pavasarī ieraudzījis košo augu. Vilis atklāj, ka māllēpju ziedēšana simbolizējot pamatīgus nokrišņus vasarā. Tieši dabas vērošana un izzināšana kalpo par galveno rīku, kuru Vilis izmanto, lai prognozētu laikapstākļus. Atzīst, ka ir daudz ikdienas knifu, kuriem ikviens var pievērst uzmanību, lai prognozētu laikapstākļus nākamajai dienai.

Ja vakarā debesis ir sarkanas, nākamajā dienā būs vējains laiks. Ja no rītiem saule pazūd mākoņos, tas nozīmējot, ka priekšā laika pārmaiņas, piemēram, nokrišņi. Vilis atklāj, ka šovasar būšot gana daudz pērkona lietusgāžu, taču arī siltas dienas neizpaliks. To gan būšot mazāk nekā pagājušā gada vasarā. Tāpat stāsta, ka gadījumos, kad pavasarī nav plūdu, tie varot piemeklēt tieši vasaras mēnešos.

Ar visiem dabas atklājumiem Vilis dalās savā twitter.com kontā. Dēls Bukšam uzdāvinājis jaunu fotoaparātu, par kuru bijis ļoti priecīgs – katru atrasto dabas brīnumu ne tikai publicē internetā, bet arī parāda ģimenei. Pirmā, kas redzot visus atklājumus, esot dabas pētnieka sieva.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm