tv3.lv

Vecāki noraizējušies, vai rotaļlieta “Huggy Wuggy” – zils mošķis ar asiem zobiem – ir piemērota bērniem?

Zilais mošķis ar plato smaidu un asajiem baltajiem zobiem liek daudzām māmiņām satraukties. Rotaļlieta, kas angliski tiek dēvēta par “Huggy Wuggy”, ir amerikāņu šausmu spēles “Popy playtime” tēls, kas skrien pakaļ bērniem un ar savām garajām rokām tos apskauj līdz pat elpas trūkumam un nobeidz ar spicajiem zobiem. Vecākiem rodas jautājums, vai šāda rotaļlieta bērniem ir piemērota?

Laura
uztraukusies māmiņa

Tās dažas reizes, kad bērni dabūja telefonu un paskatījās “Youtube”, ir paspējuši iepazīties ar nevēlamo saturu. Tādēļ viņiem sāka rādīties murgi. Un, ka tavu brīnumu, kad uzzināju, ka “Huggy Wuggy” mantu var iegādāties arī pie mums veikalā, esmu pārsteigta. Rotaļlieta, kas dzied par slepkavošanu. Vai tas ir normāli?

Mīkstā rotaļlieta šobrīd veikalos ir uz izķeršanu, var pat izvēlēties krāsu – tumši zilo “Huggy Wuggy” vai rozā, kas tiek dēvēts par “Kissy Missy”. Trīs bērnu tētis Māris Grigalis atzīst, ka viņš dēliem šādu mantu neizvēlētos pirkt. Viņaprāt, manta ir izgatavota speciāli ar mērķi bērnus iebaidīt.

Šobrīd bērnu vidū iemīļotā lācēna Ričija Ru dziesmu līdzautore Rūta Reinika, kurai ir divarpus gadus vecs dēliņš, neuzskata, ka manta būtu pārāk baisa, tomēr arī viņa dod priekšroku vizuāli mīļākām mantām.

Bērnu tiesību aizsardzības departamenta pārstāve Evija Rācene norāda, ka vecākiem pašiem ir jāuzņemas atbildība, ko bērns internetā skatās un ar kādām rotaļlietām spēlējas. Vecākiem nav obligāti jāpērk viss, kas atrodas veikalā.

Zilo briesmoni atrādām arī speciālistam. Psiholoģe Inga Dreimane vērtē, ka konkrētā manta nav nekas slikts, šādā veidā attīsta bērna fantāziju. Taču viņa iesaka vecākiem sarunāties ar savām atvasēm, lai noskaidrotu, kāpēc bērns vēlas šādu savā īpašumā.

Turklāt psiholoģe atgādina, ka pirms vairākiem gadiem bērnu vidū populārs kļuva zaļais briesmonis Šreks, kurš nudien pēc skata nav gluži draudzīgāks.

Bez Tabu žurnāliste, kura gatava doties uz tālākajiem Latvijas nostūriem un risināt dažādas sadzīviska rakstura problēmas. Nereti arī vēsta par notikumiem uz sarkanā paklāja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm