tv3.lv

Vecāki sašutuši! Turpmāk bērnudārzos varēšot viesoties tikai viens no vecākiem

Divu meitu māmiņas Ilgas vecākā meita apmeklē dārziņu Pļavniekos. Četrus gadus viss vairāk vai mazāk bijis lieliski, taču jaunais mācību gads iesācies ar savdabīgu vecāku sapulci.

2019. gada 2. oktobrī 15:47

Mamma stāsta, ka grupiņā ir 20 bērni. Bērnudārza vadītāja esot norādījusi, ka zālē nedrīkst atrasties vairāk par 40 personām. Ja pasākumu apmeklē visu bērnu vecāki un klāt ir arī audzinātājas, tad jau tiekot pārkāpti iekšējās kārtības noteikumi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ilga un citi vecāki nevēlas noniecināt ugunsdrošības prasības, taču vēlas rast risinājumu, lai pasākumus varētu apmeklēt abi vecāki.

Ilga
Divu bērnu mamma

Turpmāk uz pasākumiem, kur piedalās bērni, var ierasties tikai viens no vecākiem. To sapulcē pateica dārziņa vadītāja. Mēs esam spiesti šobrīd izvēlēties, kurš ies uz pasākumiem – mamma vai tētis. Vadītāja minēja, ka pie durvīm būs kāds, kurš skaitīs, cik cilvēku iet telpā. Ja nepaspēsi, tad pats būsi vainīgs.

Vecāki vadītājai esot vaicājuši, kā lai izvēlas, kurš no vecākiem drīkst apmeklēt pasākumu un ko darīt gadījumos, kad vecāki ir šķīrušies, taču skaidras atbildes neesot saņēmuši. Vadītāja vien norādījusi, ka tādas ir ugunsdrošības prasības.

244. pirmsskolas izglītības iestādes direktore Vaira Bogdanova sarunā ar “Bez Tabu” stāsta, ka šādi noteikumi spēkā ir jau vairākus gadus, taču šogad tam pievērsta īpaša uzmanība. Bērnudārza zālē norādītas divas evakuācijas izejas. Zāles priekšā un aizmugurē. Nedēļu pirms “Bez Tabu” ierašanās bērnudārzā bijusi mācību evakuācija, viss ritējis raiti.

Vaira Bogdanova
244. pirmsskolas izglītības iestādes direktore

Mēs vērsām uzmanību uz to, ka zālē ir vieta 50 cilvēkiem. Nevienā reizē netika teikts, ka nedrīkst nākt abi vecāki. Katrs vecāks grib dzirdēt to, ko viņš ir iedomājies. Svētku reizēs esam taktiski un nevienam neaizrādām, bet zālē ieved bērnus ratiņos, nāk arī draugu pulki, savā starpā sarunājas, traucē bērniem. Vērsām uzmanību, lai būtu kārtība.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Bogdanova norāda, ka pasākumos reti piedalās visi grupiņas audzēkņi, līdz ar to citu bērnu vecāki var piedalīties pasākumos. Tāpat vecāki arī savā starpā var komunicēt un informēt par pasākumu apmeklēšanu.

Valsts ugunsdrošības un glābšanas dienesta Ugunsdrošības uzraudzības pārvaldes priekšnieks Dzintars Lagzdiņš stāsta, ka būvnormatīvu prasības nosaka, ka vienam cilvēkam šāda tipa celtnē jāparedz vienu kvadrātmetru liela platība. “Ja uzskata, ka telpā nav ne galdi, ne soli, ne klavieres, tad telpā var uzturēties 60 cilvēki. Ja ir pārblīvētas telpas, tad ārkārtas situācijā noteikti būs drūzmēšanās, nebūs iespējams laikus atstāt telpas,” stāsta Lagzdiņš.

Katras iestādes vadība atbildīga par iekšējās kārtības noteikumu, tostarp ugunsdrošības noteikumu, izstrādi. Ņemot vēra, ka Rīgas 244. pirmsskolas izglītības iestāde ir gluži tāda pati kā daudzas citas pirmsskolas izglītības iestādes Rīgā un Latvijā, arī citos bērnudārzos ir noteikti ierobežojumi, taču, iespējams, ka iestāžu vadītāji piever acis uz ugunsdrošības prasībām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm