tv3.lv

“Viņi noteikti nezina, kur šī māja pat atrodas!” Bērzes pagastā valda neskaidrība par apsaimniekotāja pienākumiem

Mēdz gadīties, ka, saņemot ikmēneša rēķinus, prātā rodas jautājums: kas īsti katrā no summām ietilpst? Sevi pie līdzīgas domas pieķērusi Bērzes pagasta iedzīvotāja Vita, kura vēlējās noskaidrot, kas ietilpst ikmēneša apsaimniekošanas maksā.

2018. gada 19. martā 20:09

Ilgi domājusi, taču īsti atbildi nespējusi saprast. Nolēmusi, ka vislabāk būs to jautāt pašiem apsaimniekotājiem- Dobeles namsaimniekam. Uzrakstījusi e-pasta vēstuli. Pirmajā reizē atbildi nesagaidījusi, rakstījusi vēlreiz, un tad arī sekojusi atbilde.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Tos sastāda SIA Dobeles Namsaimnieka administratīvie izdevumi, Admin. algas, riskanod, admin. ēkas uztur, admin.transp.uztur, nemat.ieg.,PL noliet, NĪN, PVN neatsk.daļa, Uzkr.šaub.debit, saimniec.mater., sakaru izdev., biroja tehnika, kancelejas preces, gada pārskata izdevumi kvalifik.celšanas kursi un citi izdev.admin.”

Vēstule, kuru Bērzes pagasta iedzīvotāja Vita saņēmusi pēc lūguma sniegt informāciju par pakalpojumiem, kuri ietilpst ikmēneša apsaimniekošanas maksā. Ilggadējo skolotāju šāda komunikācija šokējusi. Jāpiebilst, ka daļa no saīsinājumiem neesot bijuši skaidri.

Dobeles namsaimnieka paspārnē ir tikai viens Vitai piešķirtais pašvaldības dzīvoklis. Pārējie ir privatizēti. Tiem apsaimniekotāja neesot. Vita sākusi aizdomāties, kam tad viņai apsaimniekotājs vajadzīgs – naudu viņa maksā, taču nekādu palīdzību nav saņēmusi.

“Man pat ir tāda klusa doma par to, ka diez vai viņi zina, kur vispār šis dzīvoklis atrodas!”

Blakus sievietes mājai atrodas vēl viens nams ar interesantu situāciju – tur tiek apsaimniekots viens mājas gals – seši dzīvokļi. Starp tiem, arī Vitas kaimiņienes Lailas mājoklis. Viņas prātu nodarbina jautājums par pēkšņo cenas pieaugumu!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī viņa vairākkārt centusies noskaidrot, kāpēc cena kāpusi. Saņēmusi atbildi, ka algas kļuvušas lielākas un jāceļ arī kvalifikācija. Tāpēc arī jāmaksā vairāk!

“Mums, tiem sešiem dzīvokļiem, nav skaidrības par ko maksājam!”

SIA “Dobeles namsaimnieks” valdes loceklis Jānis Audzēvičs skaidro, ka naudā ietilpst atlīdzība pašvaldībai un “Dobeles namsaimnieka” kā pašvaldības uzņēmuma administratīvie izdevumi.

“Kopumā šī māja nav mūsu apsaimniekošanā, tāpēc attiecīgi nekādas maksas par mājas kopīpašuma apsaimniekošanu viņai nav jāmaksā.”

Runājot par kādiem ēkas uzlabojumiem, Audzēvičs skaidro, ka visiem dzīvokļu īpašniekiem tas ir jālemj. Ja dzīvokļu īpašnieki ir vienojušies, ka vēlas, piemēram, nomainīt durvis, jāziņo par lēmumu pašvaldībai, tad arī pašvaldība, kā viena dzīvokļa īpašnieks, piedalītos procesā.

Pārstāvis aicina neskaidrību gadījumā vērsties pie apsaimniekotāja. Līdz šim neviena no sievietēm to neesot darījusi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Starp citu, kodolīgās vēstules rakstītājs savas nekompetences dēļ no darba atbrīvots!

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm