tv3.lv

“Zaļās dabīgas, bet melnās – pilnīga ķīmija?” Internetā klejo viltus skaidrojums par kvadrātiņiem uz zobu pastu tūbiņām

Bez Tabu skatītājs Oskars interneta dzīlēs uzdūries pamācībai, kā atšifrēt uz zobu pastu tūbiņām redzamos, dažādu krāsu kvadrātiņus.

2020. gada 2. oktobrī 14:04

Attēlā norādīts, ka zaļš kvadrātiņš simbolizējot, ka zobu pasta ir dabīga, zils, ka izmantotas gan dabīgas, gan ķīmiskas sastāvdaļas. Sarkanas krāsas kvadrātiņš nozīmējot, ka krietni vairāk par dabīgajām, izmantotas ķīmiskas sastāvdaļas, taču pavisam traki esot ar melno krāsu kvadrātiņiem, kas parādot, ka zobu pastā izmantotas tikai ķīmiskas sastāvdaļas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto: Bez Tabu skatītāja foto

Veikalu plauktos var atrast katru no pieminētajām zobu pastām. Satiktie pircēji apšauba sniegtās pamācības patiesumu, neticot, ka lielās veikalu ķēdēs patērētjiem piedāvātu iegādāties ķīmiju pilnās, melnās zobu pastas. Tomēr pircēji nenoliedz, ka dod priekšu dabīgiem produktiem, tāpēc ja fotogrāfijā redzamais izrādītos patiesība – noteikti iegādātos pastu ar zaļas krāsas kvadrātiņu.

RSU Stomatoloģijas institūta Terapeitiskās stomatoloģijas klīnikas zobu higiēniste Gunta Dukse mierina pircējus, atklājot kvadrātiņu nozīmi.

Gunta Dukse
RSU Stomatoloģijas institūta Terapeitiskās stomatoloģijas klīnikas zobu higiēniste

Šis kvadrātiņš ir nepieciešams ražošanas procesā, lai tehnika saprastu, ka šajā brīdī ir jānogriež tūbiņas gals un pasta jāpilda nākamajā tūbiņā.

Minētajam piekrīt arī zobārstniecības klīnikas “Adenta” higiēniste Jūlija – ja zobu pastas nosaukums norādīts melnā krāsā, arī kvadrātiņš uz tūbiņas būs tieši tāds. Arī no ķīmijas baidīties nevajadzētu. Zobu pasta veikalu plauktos stāv vairākus mēnešus, arī pēc tūbiņas atvēršanas to var lietot ilgu laiku, bet ar sastāvu un izskatu nekas nenotiek, tāpēc noteikti sastāvā ir arī kādi konservanti.

Lai arī zobu kopšanas ābeces pamatprincips nemainīgi saka, ka zobi jātīra divas reizes dienā, neaizmirstot tos izdiegot, mutes kopšanas līdzekļi gan mainās – pirms desmit gadiem vien retajam prātā varējis ienākt, ka veikalu plauktos būs dažādu garšu, krāsu, vegānās un pat dienas un nakts zobu pastas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm