tv3.lv

Kļūdaini dokumenti un aizkavējusies urna – vīrieti pēc drauga nāves saskaras ar nekvalitatīvu apbedīšanas biroja darbu

2020. gada 10. augustā 21:42

Šā gada 20. jūnijā viņsaulē aizgāja rīdzinieks Aivars. Viņa bēru organizēšanu un dokumentu kārtošanu uzņēmies labs draugs Dairis, kuram nācies pamatīgi vilties apbedīšanas biroja darbā.

Dairis atceras, ka pēc drauga nāves apbedīšanas biroja pārstāvji atbraukuši ar pamatīgu nokavēšanos. Solīts, ka kremēšana notiks drīzumā un urnu būs iespējams saņemt 6. jūlijā, taču tie bijuši maldi. Dairis saņēmis urnu ar nelaiķa pīšļiem nedēļu vēlāk pēc solītā laika, kas, kā izrādās, ceļojusi no Vīlandes, Igaunijā. Tāpat viņš pamanījis, ka apbedīšanas biroja izsniegtajos dokumentos ieviesušās vairākas kļūdas – neprecīzs miršanas un dzimšanas datums, kā arī kremēšanas datums. Tas viņam liekot šaubīties, vai urnā tiešām bijuši viņam tuvā cilvēka pīšļi.

Dairis ir neizpratnē – kā cilvēkam tik sāpīgā brīdī apbedīšanas firma varējusi rīkoties tik bezatbildīgi un nolaidīgi.

Dairis
Nav apmierināts ar apbedīšanas biroja darbu

“Viņiem vajadzētu piezvanīt un atvainoties! Jo tas būtu tikai cilvēciski, kad tu tik ilgi mēģini viņu apglabāt. Apbedīšanas biroja darbi – nekvalitatīvi, maldina cilvēkus un visu sabiedrību. Cik cilvēkiem viņi šo jau nav izdarījuši jau? Es te saku, es te viens cīnos, bet cik cilvēku vēl ir uz to iekrituši?”

Latvijas Apbedītāju asociācijā skaidro, ka vīrusa Covid-19 izplatības laikā apbedīšanas firmās strādājošo darbs bijis apgrūtināts. Stingri nācies ievērot divu metru distances, nācies uzraudzīt, lai bēru ceremonijas viesu skaits nepārsniedz pulcēšanās ierobežojumus, un īpašas galvassāpes sagādājusi nelaiķu pārvešana no ārzemēm. Asociācijas priekšsēdētājs Edmunds Štreihfelds skaidro, ka kremācijas noteikumi paredz, ka kremācija jāveic desmit dienu laikā. Ja kopš miršanas brīža ir pagājušas vairāk par 10 dienām, tad esot jāveic steidzamā kremācija. Mirušo pārvešanu no ārzemēm bijusi problemātiska, jo kremēšanas process jāveic aptuveni trīs vai četru dienu laikā. Daira drauga pīšļu urna gan, visticamāk, Vīlandē aizķērusies uzņēmuma taupības dēļ.

Edmunds Štreihfelds
Latvijas Apbedītāju asociācijas valdes priekšsēdētājs

“Iespējams, ka kremācija tika veikta samērojamā laika posmā, bet, tā kā kremācija veikta tik tālu no pasūtītāja dzīvesvietas, tad braukt pakaļ vienai urnai, speciāli saukt mašīnu? Katrs uzņēmējs domā par to, cik izmaksās brauciens, vai tas būs rentabli, vai viņš neieguldīs savu naudu, lai to urnu atgādātu šeit. Kas atrodas tālāk no Rīgas, tur var rasties visādas tāda veida problēmas.”

No intervijas apbedīšanas firma “Akropolis” vadība atteicās, izlīdzoties ar rakstveida atbildi. Uzņēmumā skaidro, ka urna aizkavējusies Covid-19 pandēmijas dēļ.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jegors Sokolovs
“Akropolis” apbedīšanas biroja pārstāvis

“Jāpaskaidro, ka kļūda urnas pavadvēstulē radās nejauši – diemžēl apbedīšanas biroja darbinieks pieļāva neuzmanības kļūdu, par kuru ļoti pārdzīvo. Savukārt kļūdu kremācijas apliecībā pieļāva apbedīšanas biroja sadarbības partneri (Igaunijas uzņēmums – “Felkrem OU”), kuri veica kremāciju, kuri arī ļoti atvainojas par pieļauto kļūdu un nekavējoties veica kļūdas labojumu – nākamās nedēļas sākumā jābūt izlabotam dokumentam.”

Uzņēmums atvainojas par ilgajām gaidām un aicina Dairi vērsties apbedīšanas birojā, kur bez maksas izsniegs jaunus dokumentus bez kļūdām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm