tv3.lv

Kur pazuduši sīksīpoli? Veikalos tos ar uguni nesameklēt

2019. gada 13. maijā 20:30

“Bez Tabu” skatītāja Juta gribējusi nopirkt sīksīpolus jeb sīpolu dēstus, lai savā mazdārziņā izaudzētu sīpolus. Secinājusi, ka ar vairsīpoliem šogad ir lielas problēmas. Pazuduši no veikalu plauktiem, bet tur, kur tos atradusi, tos nevarējis nopirkt tik daudz, cik gribējusi. Pārsteigta, ka sīksīpolu daudzumu, cik katram pārdos, nosaka pārdevējs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Juta

SIA “Mārupes sēklas”, nezinu, kāpēc (man nepaskaidroja neviens, kādu iemeslu dēļ ), pārdod dēstus, nosakot normu, 1 kilogramu vienai ģimenei. Ja es gribu nopirkt 2 vai 3 kilogramus, tas nav iespējams. Viņi nedod vairāk kā kilogramu uz ģimeni. Vai tas ir normāli?

SIA “Mārupes sēklas” vadītājs skaidro, ka šobrīd vairsīpolu vairs neesot pārdošanā. Tie beigušies, un noliktavā arī vairs neesot, bet, kad vēl bija, redzot, ka visiem nepietiks, bet gribētāju daudz, tiešām tirgojis pa vienam kilogramam, bet beigās pat pa puskilogramam. Pārdevis pēc principa: labāk lai tiek visiem kaut nedaudz nekā netiek nemaz. Arī tagad, kad sīpoliņi jau ķertin izķerti, joprojām saņemot simtiem zvanu no pirkt gribētājiem, vai vēl ir? Vairsīpoli šobrīd esot deficīts visā Latvijā.

Dārzkopības speciāliste Mārīte Gailite bilst, ja pārdevējs noteicis normu, tas šai gadījumā tas nekas peļams neesot. Vajadzējis pirkt agrāk, kamēr vēl bija pārdošanā, tagad tā ir problēma. Vēl martā aprīlī bijis veikalos. Tagad neesot. Visā Eiropā pagājušajā vasarā bijis sausums un sīpolu raža nepadevusies.

“Bez Tabu” pārliecinās, ka šobrīd veikalos sīksīpolus ar uguni nesameklēt. Pēc tiem tīko daudzi pircēji un vaicā pārdevējiem, vai nav, bet visur jau izpirkti. “Bez Tabu” dodas uz Rīgas Centrāltirgu. Tur tos izdodas atrast. Neraugoties, ka tiek pārdoti divas trīs reizes dārgāk, nekā bijis veikalos, prece ir uz izķeršanu, un pat rindas veidojas.  Kaimiņu valstī Lietuvā sīksīpolu cena sasniegusi rekordu un pārspēj mūsējo dubultā. Arī tur esot sīksīpolu krīze.

Kā pārliecinās “Bez Tabu” operators, Igaunijā Pērnavā vairsīpoliņus iespējams nopirkt. Ir nopērkamas pat trīs šķirnes, un lētākās maksā 4 reizes mazāk nekā pie mums tirgū nopērkamās. Vien jārēķinās, lai uz Igauniju pēc sīpoliem aizbrauktu, ceļa naudā nāksies iztērēt krietni vairāk, nekā maksā pati prece.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm