tv3.lv

“Man izkrita zobi no visiem tiem sastrēgumiem!” Rīdziniekus nokaitinājuši sastrēgumi Juglā; šoferi namu pagalmus izmanto kā caurbrauktuvi

Juglas iedzīvotājus Rīgā un tos, kuri ikdienā mēro ceļu caur šo mikrorajonu, pamatīgi nogurdinājuši nebeidzamie sastrēgumi Juglas un Malienas ielā. Automašīnas un sabiedriskais transports uz priekšu kustas gausi, savukārt iedzīvotāju pilnie pagalmi kļuvuši par caurbrauktuvi tiem, kuri meklē ātrāko ceļu.


Juglas iedzīvotājs Edmunds, kurš dzīvo tieši pie sastrēguma ieskautās mājas, nesagaidījis galamērķi, izlec no automašīnas blakussēdētāja vietas un dodas uz mājām ar kājām, jo sastrēgumā nākot aizkavēties pat 15 minūtes. Vietējā iedzīvotāja Jūlija ir šausmās par laiku, kas tiek pazaudēts, gaidot garajā automašīnu rindā. Neapmierinātību ar satiksmes noslogotību pauduši arī sociālā tīkla “Twitter” lietotāji. Tur publicēts video ar rekordgaru automašīnu un sabiedriskā transporta rindu, kas iestiepjas no Malienas ielas Juglā līdz pat Hipokrāta ielai Mežciemā.

Nadežda
zaudējusi zobus

“Nē, tas ir briesmīgi! Tāpēc, ka es, lūk, šeit dzīvoju. Un, kad tās mašīnas brauc, tā ir benzīna smaka, nevaru atvērt logu, saprotiet? Tagad es eju pie zobārsta. Man izkrita zobi no visiem tiem sastrēgumiem!”

Tie šoferi, kuriem pacietības mērs ir pilns un labi zināmi īsākie ceļi, apbrauc sastrēgumu cauri daudzdzīvokļu māju pagalmiem. Autovadītājus neaptur ne zīme “braukt aizliegts”, ne “gulošie policisti”. Vietējais sētnieks Agris atzīst, ka nepārtrauktā mašīnu plūsma pagalmā ir traucējoša. Reizēm pat esot tik daudz automašīnu, ka veidojas rindas. Pieredzējis šoferis Edvīns atceras kādu gadījumu, kad puikas, protestējot pret caurbraucējiem, izvilkuši uz iebraucamā ceļa dīvānu, taču šoferi to pavilkuši malā un devušies tālāk savās gaitās.

Juglas attīstības biedrības pārstāvis Edmunds stāsta, ka Juglas iedzīvotājiem tik tiešām esot problēmas pārvietoties ar automašīnu vai sabiedrisko transportu sastrēgumu dēļ. Uz netālo galamērķi “Ikea” veikalu esot jāpavada ceļā pat 20 minūtes, lai gan attālums ir niecīgs. Arī sabiedriskā transporta pasažieriem nav priekšroka – ja nekustas automašīnas, tad arī autobusi uz priekšu netiek. SIA “Rīgas satiksme” pārstāve atzīst – sastrēgumi tik tiešām būtiski aizkavē sabiedrisko transportu kustību un iekļauties grafikā šoferiem ir grūti. Pie vainas esot spraigie remontdarbi, pēc kuriem arī satiksme atdzīvošoties.

Baiba Bartaševiča-Feldmane
SIA “Rīgas satiksme” pārstāve

“Vidējie kavējumi ir apmēram 10 minūtes. Vidējie kavējumi ir varbūt vienu dienu desmit minūtes, citu dienu varbūt piecas minūtes, savukārt var būt arī dienas, kad ir piecpadsmit minūtes un divdesmit minūtes.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīgas domes Satiksmes departamentā gan palabo – problēma esot daudz senāka. Domnieki arī raduši risinājumu un cer tuvāko pāris gadu laikā Juglas iedzīvotājus no sastrēgumu rindām kaut nedaudz atsvabināt, izveidojot rotācijas apli Hipokrāta un Malienas ielas krustojumā. Tā kā sabiedriskā transporta pieturvietu attālums no Ūdeļu ielas, Juglā, līdz nākamajai apstāšanās vietai pie Gaiļezera slimnīcas, ir veseli 1300 metri, projektā paredzēta arī pieturvietu pārbūve.

Jānis Vaivods
Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora p.i.

“Kopumā par šo problēmu mums ir zināms jau sen, vairākus gadus. Tieši tādēļ 2019. gadā Malienas ielā gar ielas malām ir izveidotas šīs te autostāvvietas, lai nākotnē varētu risināt šo problēmu. Pašlaik departaments ir izstrādājis Malienas un Hipokrāta ielas apļa būvprojektu. Tajā brīdī, kad būs izbūvēts šis te Malienas un Hipokrāta ielas aplis, tad mēs arī plānojam veikt nelielas satiksmes organizācijas izmaiņas Malienas ielā, lai turpmāk šo te problēmu novērstu.”

Apļa projekta realizāciju Satiksmes departamentā cer uzsākt tuvākā gada laikā. Taču to māju iemītniekiem un zemes īpašniekiem, kuru pagalmi kļuvuši par caurbrauktuvi, Jānis Vaivods aicina sasaukt kopsapulci un rosināt idejas, kā liegt pārgalvīgiem šoferiem apbraukt sastrēgumus caur viņu sētu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm