tv3.lv

“Mana īrniece tagad netiek dzīvoklī!” Kaimiņu domstarpības par īpašumu Jēkabpilī sit augstu vilni

Ilgas kundze nu jau vairākus gadus ir rīdziniece, pirms tam par mājām sauca dzīvokli Jēkabpilī, tāpēc rūpes par mitekli nolēmusi atstāt īrnieces pārziņā, taču kaimiņu būšanā nebūt viss nav tik vienkārši!

10. maijā 21:50
Ilga
vīlusies par notiekošo

No četristabu dzīvokļa kaimiņiene ir privatizējusi trīs dzīvokļus, kā arī nomainījusi ārdurvis. Mana īrniece tagad netiek iekšā dzīvoklī koplietošanas telpās, viņa atsakās dot atslēgas, ir demontēta tualete, līdz ar to dzīvoklis padarīts neapdzīvojams.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Dzīvojamā mājā veiktie uzlabošanas darbi saistīti ar skursteņa un durvju nomaiņu, Ilga uzskata, ka mājas apsaimniekotāja rīkojas uz savu galvu, viņu neņemot vērā!

Ilga
vīlusies par notiekošo

Durvis bija labā stāvoklī, protams, dzelzs durvis arī bija labas, bet vajadzēja pārējo īpašnieku piekrišanu. Viņiem ir centrālā apkure, tāpēc viņi vēlas pielāgot skursteni, pārējiem iedzīvotājiem jāmaksā 9900 eiro par skursteni. Vēl no katra iedzīvotāja prasīja 25 eiro par apkopšanu, kaut arī viņi tur dzīvo tikai viena ģimene, uzskatu, ka tur nav nepieciešama šāda samaksa.

Ainars Vasilis
Jēkabpils novada pašvaldības attīstības un tautsaimniecības komitejas priekšsēdētājs

Skurstenis Ozolu ielā 20 bija nolietots jau sen, tas bija arī namu pārvaldes tāmē, kamēr tā apsaimniekoja, beigās ar cilvēkiem, kam atstājām mājas pārvaldīšanu, vienojāmies, kad atstājam naudu un viņi paši šo darbu veic. Māja sastāv no trim dzīvokļiem, no kuriem trīs ir privātīpašumā, ceturtais ir uz izpirkšanas procedūras. Māju apsaimnieko šie paši dzīvokļa īpašnieki. Es domāju, ka konflikts varētu būt radies brīdī, kad tika mainītas ārdurvis un atslēga nenonāca otra īpašnieka rokās.

Lai arī Jēkabpils dome vairāk situācijas risināšanā neiesaistās, pašvaldības pārstāvji uzsver, ka kaimiņu nesaskaņas par kopīpašuma lietām jau pašā sākumā pie nekā laba nenovedīs!

Ainars Vasilis
Jēkabpils novada pašvaldības attīstības un tautsaimniecības komitejas priekšsēdētājs

Tas ir tīri cilvēciskais privātais strīds, pašvaldībai nav šajā gadījumā tajā vispār nav tiesību iejaukties, tādā gadījumā viss tiek risināts civiltiesiskā ceļā. Ja iedzīvotājiem atnāk darba tāme, kur ir plānoti nākamā gada darbi, ja tos iedzīvotāji neapstrīd, viņi automātiski tam piekrīt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uzzinot arī komentāru no mājas apsaimniekotājas, izrādās, jau vairāku gadu garumā viņai neizdodas rast kompromisu ar kundzi!

Sigita Puķāne
Ozolu ielas 20 mājas apsaimniekotāja

Par visām darbībām mājas labiekārtošanā tiek lemts mājas sapulcē. Visi sapulces lēmumi tika iesniegti tiesā saistībā ar naudas piedziņu. Indānes kundze tiesā ir apstrīdējusi šo mājas sapulces lēmumu un tiesa ir noraidījusi viņas pretprasību, un tagad turpinās tiesas process par naudas piedziņu. Indānes kundzes īrnieki sabojāja neslēdzamās vecās mājas durvis, līdz ar to durvis tika nomainītas. Indānes kundze tika informēta, lai ierodas saņemt atslēgu, bet viņa līdz šim to nav izdarījusi, kā arī savu īpašumu nekādi neapsaimnieko, ziemas mēnešos to neapkurinot.

Ilggadējais nekustamo īpašumu eksperts skaidro, ka problēmas parasti rodas tādā gadījumā, ja lielākais dzīvokļu īpašnieks vēlas iegūt 100% kontroli visā mājā!

Vitolds Peipiņš
Latvijas Nekustamo īpašumu pārvaldītāju asociācijas vadītājs

Lai dzīvotu labāk, ir jābūt gataviem maksāt vairāk, līdz ar to, ja esi mazākumā, tad iedzīvotājs ir spiests pakļauties tam. Tad ir jāpiekrīt visiem lēmumiem neatkarīgi no tā, vai esi piedalījies balsojumā vai nē, jo lielākā daļa, 51%, ir kaut ko lēmuši.

Peipiņa ieskatā, ja dzīvokļa īpašniece pierāda, ka tiesības attiecībā uz viņas privātīpašumu tiek aizskartas, visas iespējas ar iesniegumu atkārtoti vērsties pie kārtībsargiem, taču silts aicinājums gan no eksperta, gan arī pašvaldības puses nebūšanas atrisināt bez instanču iejaukšanās!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm