tv3.lv

“Mēs noplūstam jau trešo reizi!” Iedzīvotāji cieš no ūdens stāvvadu problēmām, apsaimniekotājam tās savlaicīgi nenovēršot

Rīdziniece Evita tikai gadu īrē dzīvokli daudzdzīvokļu namā Juglā, sadzīves ķibeles tur sit augstu vilni, viņu mājoklī jau trešo reizi plīstot ūdens stāvvadam, turklāt problēmu risināšanā apsaimniekotājs īsti neiesaistās!

Evita
nezina, kur meklēt palīdzību

Principā, viss stāvvads ir sarūsējis ar tādiem kā izcilņiem. Pirmā stāva kaimiņš stāsta, ka tas notiek katru gadu. Apsaimniekotāju vispār nevar sazvanīt, viņi tik saka, ka nodos tālāk informāciju darbiniekiem.

Evitas nākotnes plānos ir dzīvoklī veikt remontu, tomēr viņa tam neredz jēgu, jo no apsaimniekotāju puses atbildes par savlaicīgu negadījumu novēršanu neviens nespēj sagaidīt!

Evita
nezina, kur meklēt palīdzību

Vakar darbinieki atbrauca, uzlika žņaugu, un tas ir arī viss. Viņi nemāk atbildēt, kad kaut ko labos. Pusei mājas ir nomainīts stāvvads, bet pusei nav, tāpēc sanāk, ka viena daļa vienmēr noplūst.

No nebeidzamajām ūdens ķibelēm cieš arī kaimiņi, kuriem rodas jautājums-cik vēl reizes būs jāapplūst un kad kaut ko salabos?

Evita
nezina, kur meklēt palīdzību

Kaimiņi jau to uztver optimiski, samierinoties ar šādu domu, ka neviens neko nedara.

kaimiņš

Nesen mums bija tā, ka četras dienas nebija karstais ūdens, jo saplīsa caurules. Pēdējā reizē sāka tecēt no piektā stāva līdz pat pirmajam, un gandrīz visu nedēļu nebija ūdens. Tur jau sen viss jāmaina, viss ir sapuvis. Kopš māja ir uzbūvēta, neviens neko tur nav mainījis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Gatis Roze
”Civinity Latvija” dzīvojamo ēku pārvaldīšanas daļas vadītājs

Minētajā objektā caurules savu ekspluatācijas laiku ir nokalpojušas, tas tiesa. 2019. gadā mēs vienojamies ar biedrību “Silciema ielu 2” par pakāpenisku stāvvadu nomaiņu, darbi tika uzsākti, atsevišķas stāvvadu grupas tika nomainītas. Tad diemžēl iestājās pandēmija, kad dzīvokļos nevarēja iet un neļāva mums fiziski turpināt darbus. Tuvākajā laikā ir plānots atsākt darbus. Šobrīd notiek būvdarbu izmaksu saskaņošana.

Ņemot vērā šī brīža augstās cenas, apsaimniekotājs uzsver, ka remontdarbus iespējams veikt tikai pakāpeniski, izrādās, tas nav vienīgais faktors, kas aizkavējis darbus!

Gatis Roze
”Civinity Latvija” dzīvojamo ēku pārvaldīšanas daļas vadītājs

Šobrīd situācija radusies tā dēļ, ka ir pandēmija, taču otrs iemesls ir tas, ka atsevišķi dzīvokļu īpašnieki vienkārši nelaiž dzīvokļos un nedod piekļuvi kopīpašumiem. Īpašniekiem tas ir jādara, bet tur, kur netiksim, tad attiecīgi ar biedrību vienosimies par iespējamo tiesvedības procesu.

Kopumā situācija Rīgā citos daudzstāvu namos arī nav nekas spīdošs, problēmas nerisinot jau 30 gadu garumā! Viena no lielākajām grūtībām par darbu veikšanu ir vienoties apsaimniekotājam ar māju kopīpašniekiem!

Gints Muskars
Rīgas domes Inženierkomunikāciju nodaļas galvenais speciālists

Pārsvarā gadījumu šo stāvvadu nomaiņu nevar veikt tāpēc, ka pārvaldniekiem netiek nodrošināta piekļuve pie stāvvadiem. Pārvaldnieks tur var iekļūt tikai ar īpašnieku atļauju. Likumdošana nosaka, ka īpašniekam par savu naudu ir jāatsedz caurules, un šeit sākās problēma, jo īpašnieks to atsakās darīt. Tad arī visi darbi apstājas-stāvvadu nomainīt nevar!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai arī speciālists inženierkomunikācijas problēmas daudzdzīvoklu mājās saredz arī turpmāk, Silciema ielas 2 iedzīvotājiem pozitīva vēsts- apsaimniekotājs jau tuvāko divu nedēļu laikā uzsāks veco stāvvadu nomaiņu!

Darbā raidījumā Bez Tabu nākas akceptēt izaicinājumu pilnu ikdienu. Žurnāliste rūpīgi iedziļinās dažādu nejēdzību risināšanā un veido stāstus par visdažādākajām tēmām.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm