tv3.lv

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš pamāca, kā pareizāk būtu jāvelk sejas maska, lai neaizsvīstu brilles!

Kopš valstī ir noteikts, ka sabiedriskajā transportā obligāti ir jālieto sejas maskas, pasažieriem, kuri velk optiskās brilles, nākas saskarties ar zināmām grūtībām – stikliņu aizsvīšanu!

2020. gada 19. oktobrī 17:38

Speciālisti ir novērojuši, ka cilvēki nelabprāt velk maskas un visai bieži tās lieto nepareizi. Visbiežāk maskas tiek novilktas pat līdz zodam, pilnībā atsedzot degunu un muti. Tomēr ir arī pamanīti dažādi amizanti skati, piemēram, divu masku vilkšana reizē, lai būtu iespējams piekļūt mutei. Šāda māžošanās ir pilnīgi nepieļaujama un no inficēšanās nepasargā, komentē Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas komunikācijas daļas vadītāja Janita Veinberga.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Interneta tīklā jau klejo dažādas pamācības, kā šķietami varētu atrisināt briļļu aizsvīšanu, piemēram, papīra salvetes aizlikšana aiz maskas. Arī influenceris Rojs Rodžers ir atradis veidu, kā atvieglot šo problēmu. Viņš no pasaulē slavenās amerikāņu mūziķes Arianas Grandes iemācījies, ka nepieciešams sakrustot aukliņas, lai maskas iekšpusē vieglāk iekļūtu gaiss. Lai gan šķiet, ka ir atrasts lielisks risinājums, tomēr speciālisti skaidro, ka šāda maskas vilkšana gan nav epidemioloģiski droša, jo sānos paliek lielas atveres. Vienīgais veids, ko ir vērts izmēģināt, ir doties uz optikas veikalu un iegādāties izsmidzināmu līdzekli, kas paredzēts pret briļļu aizsvīšanu. Kā arī jācenšas masku pēc iespējas ciešāk piespiest tuvāk sejai, jo aizsvīšana ir kondensāts, kas veidojas no izelpas.

Viens no redzamākajiem briļļu valkātājiem ir mūsu Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, kurš ikdienā teju visur ir redzams ar šo aksesuāru. Arī viņš saskaras ar briļļu aizsvīšanas problēmu, tomēr Ministru prezidents ir iemācījies pielāgoties situācijai, kā viņš saka – tas ir pierašanas jautājums!

Krišjānis Kariņš
Latvijas Republikas Ministru prezidents

“Briselē, kur visu laiku jau strādā ar maskām, man arī pirmajā reizē, vasarā, kādu stundu, pusstundu visu laiku svīda, līdz kamēr es iemanījos. Brilles drusku uz leju, masku vairāk uz augšu un nesvīst!”

Pagaidām gan nav izveidotas zāles vai vakcīna pret Covid-19 vīrusu, tāpēc Krišjānis Kariņš aicina darīt to, ko darīja tēvu tēvi, proti, izvairīties no tā, kurš potenciāli varētu būt inficējies. Tā kā nav iespējams noteikt, kurš ir saslimis, jo inkubācijas periods ir garš, tad īpaši svarīgi ir ievērot divu metru distanci. Vīrusam būs vēl grūtāk piekļūt, ja cilvēki lietos sejas aizsargmaskas. Tomēr Ministru prezidents uz situāciju raugās optimistiski, atgādinot, ka pagaidām nekas cits nav izgudrots kā divu metru distance un sejas maskas, kā arī nevajadzētu aizmirst par cītīgu roku dezinficēšanu un mazgāšanu!

Lai gan briļļu valkātāji, visticamāk, jau ir nomocījušies ar to aizsvīšanu, diemžēl pašlaik vēl nav izveidotas speciālas maskas, kas varētu novērst problēmu. Tāpēc vien nāksies ņemt vēra Ministru prezidenta padomu un pielāgoties esošajai situācijai!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm