“11 cilvēki, 64 kvadrātmetri” Deviņu bērnu māmiņa no Slampes alkst plašāku mitekli

“Bez Tabu” skatītāja Aivita jau kopš bērna kājas dzīvo Slampē. Likteņa līkloči – daudzkrāsaini. Zem sirds iznēsāti trīs bērni, vēl viena atvase uzņemta ģimenē pēc aizbildniecības. Līdzšinējās attiecības izirušas, taču nupat Aivita iestūrējusi laulību ostā, apņemot vīru un arī viņa četrus bērnus no iepriekšējām attiecībām. Un tagad abiem vēl ir arī kopīgs bērns.

Aivita atklāj, ka 11 cilvēku ģimene uzturas 64 kvadrātmetrus plašā trīsistabu dzīvoklī. Seši puikas dzīvo vienā istabā, te izvietotas trīs divstāvīgās gultas. Divām meitām ir atsevišķa istaba, bet jaunais pāris ar aptuveni gadu veco meitiņu dzīvo trešajā istabā.

Jaunākajam bērnam gads, vecākajam – trīspadsmit. Aivita ar vīru aptuveni jau divus gadus neveiksmīgi cenšas atrast Slampes apkaimē plašāku mitekli. Publicēti neskaitāmi sludinājumi. Taču visos gadījumos galvenais šķērslis īres uzsākšanai – kuplais bērnu pulks. Un tagad situācija esot kritiska. Jo pašreizējo īres dzīvokli saimniece plānojot pārdot.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aivita vēršas pašvaldībā, taču arī vietvara esot bezspēcīga.

Slampes pagasta pārvaldes sekretāre izklāsta Aivitas lūguma birokrātisko pusi, piebilstot, ka ģimene pašvaldības mitekļu rindā esot sestā.

Slampes pagasta pārvaldes darbiniece

Situācija ir. Es zinu, ka ir ilgi jāgaida. Un nav tā, ka negribam līdzēt. Un mēs arī cilvēcīgi saprotam, kā tas ir, kad ir tik liela ģimene, bet nav, kur. Šeit – Slampē – nav, kur.

Pašvaldību uzraugošā ministrija uzsver, ka jautājumi par dzīvojamā fonda pieejamību esot katras pašvaldības rūpju lokā un ministrijas kompetencē neietilpstot pārbaudes, vai un kā iedzīvotājiem tiek sniegta palīdzība mitekļu jautājumu risināšanā. Arī Labklājības ministrija uzsver, ka šādos gadījumos risinājums jārod attiecīgajā pašvaldībā, cerot, ka tā spēs palīdzēt.

Tukuma novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa uzsver, ka dot graustu pašvaldība negrasoties.

Pirmais, turklāt – neoficiālais, piedāvājums no pašvaldības puses atrodas Zemītē – 40 kilometru attālumā no Slampes un 60 kilometru attālumā no vīra darbavietas. Turklāt potenciālajā dzīvesvietā esot tikai sākumskola. Tikmēr Slampē – rokas stiepiena attālumā – ir vidusskola.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Likumā noteikts, ka pašvaldība var izteikt trīs piedāvājumus. Ja visus atsaka, vietvara ir tiesīga jaunus variantus vairs nepiedāvāt.

Par spīti trūcīgās mājsaimniecības statusam, Aivita gan uzskata, ka ģimene esot nodrošināta ar visu nepieciešamo. Un lielāks miteklis esot ģimenes pašreiz viskvēlākais sapnis.

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm