13 eiro par 25 minūšu zvanu draudzenei no parastā tālruņa! “Lattelecom” nodrošina bezmaksas sarunas tikai savā tīklā!

Bez Tabu rīcībā nonācis kāda pensionāra rēķins par “Lattelecom” mājas tālruni. Ierasto 54 eiro vietā, šoreiz jāmaksā 70, jo veikts viens ļoti dārgs zvans. Vizuāli tas izskatās pēc pavisam parasta tālruņa numura, bet 25 minūšu saruna izmaksājusi 12,97 eiro!

2017. gada 11. februārī 8:23

Piemēram, no mobilā tālruņa ciparu kombinācijas pensionārs droši zinās, ka par šo zvanu būs jāmaksā. Tāpat arī, zvanot uz kādu maksas numuru, vienmēr atskan brīdinājums, ka šis būs maksas zvans, pirms tiek veikts savienojums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Šo rēķinu esmu samaksājusi, lai gan pirksti dusmās drebēja no bezpalīdzības un netaisnības! Šajā reizē atlika vien nopriecāties, ka māmiņa runāja vien 25 minūtes, nevis kādu stundiņu,” raksta Bez Tabu skatītāja.

“Lattelecom” pārstāve, apelējot pie tā, ka 90% Latvijas iedzīvotāju lieto “Lattelecom” tīklu, skaidro, ka bezmaksas zvani tiek nodrošināti tikai “Lattelecom” tīklā. Zvanot uz “mazajiem operatoriem”, tiek piemērots maksas tarifs.

Diemžēl neviens netiek brīdināts par to, ka tiek zvanīts uz citam operatoram piesaistītu numuru un par sarunu būs jāmaksā. “Lattelecom” ieteiktais risinājums – katra numura piederību pārbaudīt mājaslapā numuri.lv.

“Mūsu tehniskie risinājumi pieļauj iespēju – vai nu brīdinājuma signāls ir visiem, vai nevienam, un ir cilvēki, kuri nevēlas saņemt šādu brīdinājumu,” atbild “Lattelecom” sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Lāsma Trofimova.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Telekomunikāciju jomā mazumtirdzniecības tarifi netiek regulēti – tā ir likuma prasība. Tas nozīmē, ka regulatoram nav tiesību noteikt tarifus. Komersants ir tiesīgs informēt gala lietotāju, ja klients pats to vēlas.

Likumā noteikts, ka komersants galalietotājam nodrošina brīdinājuma signālu vienas darba dienas laikā pēc galalietotāja pieteikuma saņemšanas. Tātad lietotājam ir tiesības lūgt operatoru informēt par zvana maksu.

Vērts ielāgot, ka numuri, kas sākas ar 900, ir paaugstinātas maksas, savukārt numuri, kas sākas ar cipariem 80 ir bezmaksas. Diemžēl vienīgais veids, kā pārbaudīt, uz kādu tīklu zvans tiks veikts, ir jau iepriekš minētā mājaslapa numuri lv.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm