15 gadus vecu meiteni nodod tiesu izpildītājam, kaut administratīvais sods tika samaksāts!

2013. gadā martā 15 gadus vecu meiteni uzrunā pašvaldības policisti, jo viņa pārvietojas bez atstarotāja. Likuma kalpi nolemj piemērot brīdinājumu, taču izrādās, ka meitenes pasei beidzies derīguma termiņš. Pēc pieciem gadiem ģimene uzzina, ka lieta nodota tiesu izpildītājam.

2018. gada 16. martā 8:01

“Pēc pāris mēnešiem portālā Latvija.lv pamanīju, ka man parādās nenomaksāts administratīvais sods, es to uzreiz samaksāju,” stāsta Sabīnes māte Kristīne. 2013. gada 1. jūlijā sods samaksāts, un Sabīne tikusi pie jaunas pases. Šeit stāstā varētu likt punktu, sakot, ka tā viņas dzīvoja ilgi un laimīgi, bet nesen Sabīne atskārtusi, ka bloķēts viņas bankas konts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sabīne
parādniece, pašai nezinot

Man teica, lai zvanu tiesu izpildītājai, tiesu izpildītāja teica, lai zvanu Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei. Tikai tad es uzzināju, ka man ir sods, bet man arī teica, ka tas ir apmaksāts, un esot dīvaini, ka man tagad jāmaksā.

Tiesu izpildītājai jāmaksā 66 eiro. Šo piecu gadu laikā neviens neesot par parādsaistībām brīdinājis vai centies sazināties ar kādu no ģimenes. “Mūsu deklarētā dzīvesvieta nav mainījusies gadiem, neesam saņēmušas nekādu informāciju,” tā Sabīnes māte.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē gan informācija par pašvaldības policijas noformēto protokolu tika saņemta, persona (Sabīne) esot parakstījusies, apliecinot, ka ir informēta par lietas izskatīšanas datumu.

Tā kā persona bijusi nepilngadīga, 15 gadus veca, informēti tika arī vecāki. Nosūtīta vēstule uz deklarēto dzīvesvietu, bet uz lietas izskatīšanu neviens tā arī neieradās. Tika lemts, ka 30 dienu laikā jāsamaksā naudas sods, ja tas netiek izdarīts, lieta nonāk tiesu izpildītāja rokās.

Tiesu izpildītāja Iluta Broka to, ka sods apmaksāts, uzzināja tikai no raidījuma “Bez Tabu”. Viņa uzskata, ka parādniecei pašai bija jāziņo par to, ka sods ir samaksāts. 2013. gadā gan viņai, gan likumiskajam pārstāvim ierakstītā pasta vēstulē tika nosūtīts paziņojums par parādu. Likums neparedz atkārtotu paziņojuma sūtīšanu, un, izvērtējot parāda apmēru, tika pieņemts lēmums neaicināt parādnieci ierasties birojā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Līdz šim saskaņā ar VID reģistrā pieejamo informāciju parādniecei netika konstatēti gūtie ienākumi, tāpēc rīkoties bija iespējams tikai 2017. gadā. “Bez Tabu” salīdzināja deklarētās dzīvesvietas adresi ar tiesu izpildītājai un pilsonības migrācijas lietu pārvaldē pieejamo – tās sakrīt.

Iluta Broka
Zvērināta tiesu izpildītāja

Viņa (Sabīne) sazinājās ar mani, es tajā brīdī neatrados birojā, teicu, lai sazinās ar biroja darbinieku. Biroja darbinieks paskaidroja, ka ir šis parāds, un tas ir jāapmaksā. Netika sniegta informācija par to, ka parāds jau ir apmaksāts.

Sprieduma izpildes izdevumos iekļauta valsts nodeva, tiesu izpildītāja amata atlīdzības takse, procenti no atgūtās summa un nepieciešamie izdevumi, kancelejas un pasta. Izpildītāja situāciju izvērtēs atkārtoti.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm