“350 eiro par aploksnes nosūtīšanu” – vokālais pedagogs Kramiņš kļuvis par tiesu izpildītāju darba procentu upuri!

Dziedāšanas šovu žūrijas pārstāvis un vokālais pedagogs Edgars Kramiņš negribot pats kļuvis par kāda šova dalībnieku, tikai skatuves vietā šoreiz – tiesas zāle. Nolēmis aizstāvēt savu godu un cieņu tiesā, neprasot mantisku piedziņu, tikai morālu kompensāciju.

2017. gada 10. februārī 9:30

Kramiņš uz savas ādas pilnībā izbaudījis Latvijas tiesu sistēmas izdevumus, kopā tiesāšanās process viņam izmaksāja vairāk nekā 2500 eiro. Tiesa lēmusi neapmierināt Edgara Kramiņa prasību, tāpēc viņam bijis jāapmaksā pretējai pusei 1000 eiro par advokāta pakalpojumiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Taču nekur spriedumā netika norādīts bankas konts, uz kuru nauda jāskaita. Arī internetā viņš šīs kompānijas bankas kontu nav atradis, zvanījis – viņam atbildēts, ka kompānijai neesot jāizsniedz bankas konts.

Kādu dienu saņēmis vēstuli no tiesu izpildītājas, tajā teikts, ka viņam jāpilda tiesas spriedums. Tikai 1000 eiro vietā, Kramiņa kungam pēkšņi jāmaksā krietni lielāka naudas summa – 1404,47 eiro.

“Tikai tāpēc, ka tiesu izpildītājs ir ielicis vēstuli aploksnē un man atsūtījis,” uzskata Edgars Kramiņš.

Sprieduma izpildes uzdevumi – 113,83 eiro amata atlīdzība, 3,04 eiro pasta un kancelejas izdevumi, 159,99 amata atlīdzības takse procentos, visam klāt vēl PVN 21%. Kopā tiesu izpildītāja par darbu saņem – 335 eiro. Kramiņš uzskata, ka tas esot apzināti izdomāts mehānisms.

Šobrīd likums paredz, ka konta numurs tiek norādīts spriedumā, ja iesniegta prasība par mantisku piedziņu. Citos prasību veidos, kā ir bijis arī Kramiņa kunga gadījumā, konta numura norādīšana nav noteikta ar likumu. Situācija tuvāko mēnešu laikā varētu mainīties.

Gada sākumā Tieslietu ministrijas darba grupa šo jautājumu vērtējusi, un secināts, ka, lai atvieglotu spriedumu izpildes procesu, būtu nepieciešams jebkurā no prasībām norādīt konta numuru. Šādu grozījumu atbalsta arī tiesu izpildītāji, padome arī rosinājusi pagarināt šobrīd noteikto 10 dienu termiņu, kurā atbildētājam jāatmaksā parāds.

Tiesu izpildītājs tiek piesaistīts tikai tad, kad tiesas noteiktais samaksas termiņš beidzas. Civilprocesa likums paredz, ka piespiedu izpildes līdzekļus tiesu izpildītājs var piemērot jebkurā izpildes stadijā, pēc saviem ieskatiem.

Savukārt tiesu izpildītāja amata pienākumu atlīdzības apmērs noteikts Ministru kabineta noteikumos. Viennozīmīgu procentu vai skaitli nosaukt nevar, jo summa variē atkarībā no piedzenamās parāda summas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tiesu izpildītājam neesot iespēju pašam noteikt savu atlīdzību, jo noteikumos esot strikti noteikts, kādos gadījumos, kādas summas tiesu izpildītājs var aprēķināt.

Tiesu izpildītāju darbību vai bezdarbību var apstrīdēt civilprocesa noteiktajā kārtībā – ar sūdzību vēršoties attiecīgajā rajona tiesā, pie kuras tiesu izpildītājs teritoriāli piederas.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm