"50 tūkstoši visu laiku!" Mamma Ilga piedāvā tikt pie vieglas peļņas

Sociālajā platformā “Instagram” tiek izplatīts kādas it kā divu bērnu māmiņas piedāvājums tikt pie vieglas naudas. Atliek vien iemaksāt naudu un gaidīt peļņu.

Vairāki “Bez Tabu” skatītāji vērš raidījuma komandas uzmanību uz platformas lietotājas Ilgas rosīšanos. “Bez Tabu” nolemj uzsākt ar sievieti saraksti. Pavisam drīz jau žurnālistam tiek piedāvāts izvēlēties noguldījuma apmēru.

Ieguldot 72 eiro, iespējams iegūt trīspadsmitkāršu peļņu – 950 eiro. Ar 90 eiro ieguldījumu iespējams tikt pie 1200 eiro peļņas, bet 100 eiro ieguldījums divdesmitkāršosies un sasniegs 2000 eiro peļņu. Neapmierināto neesot, visiem esot ieguvums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā sarakstē atklāj Ilga, viņa “no kāda programmētāja ieguvusi algoritmu, ko izmantojot iespējams gūt peļņu kādā interneta mājaslapā”.

Mums tiek atsūtīta saite, kas pāradresē uz rumāņu valodā darbojošos spēļu platformu. Kā pierādījumu peļņas gūšanai tā saucamā Ilga atsūta bankas konta ekrānuzņēmumus. Vienā redzams atlikums četrarpus tūkstošu eiro apmērā, otrā jau nepilni septiņi tūkstoši.

Ilga
piedāvā pelnīt internetā

Mūsu uzdevums ir izpildīt algoritmu. Mēs strādājam azartspēļu platformā, kur cilvēki vēlas nopelnīt naudu, cerot uz veiksmi, un beigās zaudē. Mēs no otras puses šajā vietnē izpildām specializētu algoritmu, kas nes 100% laimestu. Algoritmus pērku par savu naudu. Es tos rūpīgi pārbaudu un tikai tad daru pieejamus saviem klientiem. Es palīdzu jums to izpildīt, un tad jūs izņemat savu peļņu. Vai jums tas ir skaidrs?

Latvijas Bankas pārstāve Aija Brikše aicina iedzīvotājus kritiski izvērtēt piedāvājumus nopelnīt. Katru gadu no mūsu valsts iedzīvotājiem tiek izkrāpti 12 miljoni eiro. Iedzīvotājiem noteikti nevajadzētu dalīties ar internetbankas pieejas datiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Aija Brikše
Latvijas Bankas pārstāve

Jāsaprot, ka naudai no kaut kā jārodas. Šajā gadījumā nav skaidrs, kas ir tas mehānisms, kas rada naudu. Ja uzņēmums darbojas, rada pievienoto vērtību, tirgo produkciju, gūst peļņu. Ejam uz darbu, ieguldām zināšanas, roku darbu, saņemam par to naudu. Šajā gadījumā nav skaidrs, kas ir peļņas avots.

Iegūtā nauda visbiežāk tiek pārskaitīta uz trešo valstu banku kontiem. Platformu lietotājiem jābūt proaktīviem un administrācijai jānorāda uz iespējamo krāpniecību. Piemēram, pēc Bez Tabu iesaistīšanās, Ilgas konts no tīmekļa pazuda.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm