tv3.lv

“76 gados sāpošām kājām jālec grāvī?!” Seniori Aiju soda par Rīgas pašvaldības teritorijas nekopšanu

8. jūnijā 19:10

76 gadus veco Aiju, dzīvojošu Rīgas Dārziņu apkaimē, satriekusi Rīgas pašvaldība: vietvara seniori soda par viņas īpašumam piegulošās pašvaldības teritorijas nekopšanu. Aija ir neizpratnē, kāpēc pašvaldība liek iedzīvotājiem kopt vietvaras teritorijas.

Rīdziniece Aija īpašumu Dārziņu apkaimē iegādājās 20. gadsimta 80. gados. Mājas pagalmā iekopusi plašu, krāšņu dārzu. 2015. gadā Rīgas pašvaldība novērtēja Aijas “zaļos pirkstiņus” – ar atzinības rakstu nosauca viņas dārzu par skaistāko apkaimē. Ņemot vērā pieklājīgo vecumu, pēdējos gados dārza darbos talkā nāk palīgi. Gadiem ilgi, algojot palīgu, pļaujot nezāles, kopj arī īpašumam piegulošo pašvaldības teritoriju pie ceļa, tai skaitā vietvarai piederošo grāvi. Rīgas pašvaldības noteikumi privātīpašumiem liek kopt piegulošās vietvaras teritorijas.

Šā gada pavasarī Aiju satrieca Rīgas domes Administratīvā inspekcija. Pašvaldības darbinieki veica Aijas īpašumam piegulošās pašvaldības teritorijas pārbaudi, kurā konstatēja, ka tā nav nopļauta un ka grāvī pieļauta atkritumu uzkrāšanās. Par to pret Aiju uzsākts administratīvā pārkāpuma process, kas draud ar naudas sodu.

Aija
sašutusi Dārziņu iedzīvotāja

Tas mani aizskāra personīgi! Es un visi pārējie, kuri dzīvo pie šī nelaimīgā grāvja, esam sodīti!

Aija pēc, kā pati to sauc, pašvaldības “spļāviena dvēselē” par gadiem ilgi veikto darbu bez atlīdzības nolēmusi vairs nekalpot pašvaldības labā – nekopt tās teritoriju. Viņa raidījumam uzsvēra, ka atkritumus grāvī izmetis kāds svešinieks. Tāpat Aija pauda neizpratni, kāpēc pašvaldība uzgrūž iedzīvotājiem “klaušu darbus” – tās teritoriju kopšanu. “Bez Tabu” jau iepriekš uzklausījis citus rīdziniekus, kuri ir neizpratnē par vietvaras uzspiestajiem “klaušu darbiem”. Aizvadītajā ziemā raidījums uzklausīja citu senioru, kurš pauda sašutumu par to, kāpēc viņam sirmā vecumā ziemā jātīra no sniega pašvaldības ietve. Vairāk par to lasi šeit.

Aija
sašutusi Dārziņu iedzīvotāja

Es, redz, neesmu lēkusi grāvī vākt atkritumus! Kā es tur varu iekāpt ar savām sāpošām kājām?! Mēs dzīvojam pēc PSRS normatīvajiem aktiem. 1984. gadā, kad es šeit ierados, mani iepazīstināja ar tieši tādiem pašiem normatīvajiem aktiem. Ieslēdzot savas pelēkās šūniņas, sapratu, ka tie normatīvie akti ir pārmantoti un atkal izvērsti pret cilvēkiem. Cik es varu no savas pensijas maksāt pļāvējam, pirkt dārgo degvielu, lauzt pļaujmašīnu? Pēc šā trieciena jutos tik ļoti apvainota! 76 gados sāpošām kājām jālec pašvaldības grāvī, jāvāc atkritumus, jāpļauj zāli? Aizmirstiet!

Pašvaldības skaidrojumu par to, kāpēc rīdziniekiem jākopj pašvaldībai piederošas teritorijas, uzzini, noskatoties sižetu.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm