tv3.lv

A/S "Dzintars" ilggadējie darbinieki spiesti izvākties no dzīvokļiem

Pagājušā gadsimta nogalē vien aptuveni 400 metru attālumā no A/S “Dzintars” rūpnīcas tika uzcelti divi daudzdzīvokļu nami, kuros uzņēmums dzīvokļus piešķīra saviem ilggadējiem darbiniekiem. Daudzi no viņiem uzņēmumā nostrādājuši vairākus desmitus gadu, taču nu viņiem sava dzīvesvieta ir jāpamet.

2019. gada 9. martā 9:45

Silvijas kundze raidījuma “Bez Tabu” filmēšanas komandai atklāj, ka “Dzintarā” nostrādājusi 40 savas dzīves labākos gadus. Beidzot darbu uzņēmumā, viņai tika piešķirts vienistabas dzīvoklītis uzņēmuma namā. Gluži kā Silvijas kundze, arī citi bijušie ilggadējie uzņēmuma darbinieki nolikti fakta priekšā, ka “Dzintars” dzīvokļus pārdevis ar visiem īrniekiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lielākā iedzīvotāju daļa, kuri kādreiz strādājuši “Dzintarā”, savus dzīvokļus jau tūkstošgades sākumā privatizējuši. To neizdarīja vien 16 dzīvokļu iemītnieki.

Maruta
Ilggadēja “Dzintara” darbiniece

Mēs sākām šeit dzīvot 1994. gadā. 1995. gadā mums visiem iedeva līgumus, kas bija vienam gadam. Tā viņi tos nepagarināja, mēs līdz šim laikam dzīvojam ar šo veco līgumu. Tagad, nebrīdinot mūs, viņi pārdeva dzīvokļus, kuros dzīvojam. Atnāca vēstule, ka mūs izliek uz ielas.

Agritas kundze uzņēmumā nostrādāja 25 gadus, arī viņai, gluži kā citiem mājas iemītniekiem, līgums par dzīvokļa īri tika noslēgts tikai uz vienu gadu. “Mums teica, ka mēs varam palikt un dzīvot, cik ilgi gribam. Teica, ka galvenais ir maksāt visus rēķinus, to arī darīju,” ar lielu pārdzīvojumu stāsta Agritas kundze.

Līdz šim ilggadējie “Dzintara” darbinieki par dzīvošanu vienu, divu, trīs un četru istabu dzīvokļos maksājuši diezgan simboliski. Piemēram, par 77 kvadrātmetru lielu dzīvokli īres maksa bijusi vien 53 eiro.

“Dzintars” dzīvokļus bija spiests pārdot, kad 2016. gadā tika uzsākts tiesiskās aizsardzības process. Valdes locekle Dagnija Maike rāda dokumentus, kuros redzams, ka iedzīvotājiem piedāvāts dzīvokļus izpirkt, kā arī apsekošanas aktus, kuros norādīts, ka dzīvoklis var tikt pārdots. “Mums pieteicās firma, ka nopirks dzīvokļus vienā kopumā. Darījums ilga aptuveni pusgadu. Visa nauda tika pārskaitīta uz Valsts kasi, lai norēķinātos par nodokļiem,” atklāj Maike.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vairākus dzīvokļus iegādājās SIA “Kartax”, kura valdē ir Aigars Paegle un Mārtiņš Grotuss. Internetā pieejamā informācija liecina, ka Grotuss ir saistīts ar kādu nekustamo īpašumu kompāniju. Sazvanot SIA “Kartax” valdes locekli Grotusu, viņš izvairās no tikšanās ar “Bez Tabu” filmēšanas komandu: “Šobrīd nē…, nu šobrīd nē”.

Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas vadītājs Vitolds Peipiņš norāda, ka iedzīvotājiem ir visas tiesības turpināt dzīvot šajos dzīvokļos.

Jaunajam īpašniekam ir tiesības aprēķināt jauno īres maksu. Ja netiek panākta vienošanās, jaunais dzīvokļa īpašnieks var vērsties tiesā, lai noteiktu īres maksas apmēru, taču viņam nav tiesību pašreizējos iemītniekus izlikt no dzīvokļiem.

Iedzīvotājiem jāturpina maksāt visus komunālos maksājumus un jāvienojas ar jauno īpašnieku par īres maksas apmēru.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm