Saņem paziņojumu par svarīgākajām ziņām, līdzko tās ir publicētas tv3.lv! Pieteikties
“Aitu cirpšana” nebeidzas! “Facebook” “mīlnieks” sola mīlēt līdz kapam, latviete ielien kredītu purvā un pārskaita tūkstošus
Sieviete no Latvijas iekritusi viltus mīlnieka ārzemnieka lamatās. Svešinieks uzrunājis sievieti sociālajā tīklā “Facebook”. Gūstot uzticību, latviete klāstījusi viņam savas problēmas. To izmantojot, vīrietis “atkausējis” sievietes sirdi, solījis mūžīgu mīlestību un palīdzību, tomēr rezultātā izkrāpis vairākus tūkstošus eiro.

Ināras kundze, sieviete pāri pusmūžam, naivi uzticējusies svešiniekam Ādolfam, kurš kundzi uzrunājis sociālajā tīklā “Facebook”. Svešinieks stāstījis, ka strādā par ārstu uz kuģa, ir no Austrālijas.
“Saldā” šarmēšana: “Es patiešām mīlu tevi, mana mīļā!”
Ādolfs Ināru šarmējis ar “saldiem” tekstiem, solot mūžīgu mīlestību.
“Viņš mani uzrunāja, mēs pļāpājām. Stāstīju, ka man ir problēmas, esmu ielīdusi kredītos, ka meitai māja nodegusi,” par komunikāciju ar svešinieku Ādolfu.
Svešinieks sarakstījies ar Ināru lauzītā latviešu valodā, izmantojot tulkošanas rīka palīdzību. Viņš sievietei teju katrā teikumā stāstījis, cik ļoti mīl viņu, nespēj bez Ināras dzīvot, piedāvājis kopīgus nākotnes plānus. Lūk, daži citāti no “saldās” donžuāna runas manieres: “Katru dienu mana mīlestība pret Tevi aug! Tā kļūst stiprāka un spēcīgāka! Tā ir tik liela sajūta, ka tik ļoti iemīlējies esmu!”; “Man pat nav iespējams par kādu minūti domāt par tevi! Vienmēr esi manā sirdī!”; “Cik es Tevi mīlu!”; “Kad jūs esat manā dzīvē, mani padarījāt par vislaimīgāko cilvēku uz zemes!”; “Es patiešām mīlu tevi, mana mīļā!”; “Mēs varētu dzīvot kopā. Varētu būt bērniņš, kaut vai adoptēts!”.
“Viņš iekaroja manu uzticību ar labvēlību, runas veidu. Man likās, ka starp mums sākusies mīlestība!”
Bēdu pārņemtā sieviete “izkrata” sirdi, viltus mīlnieks sola bagātību
Ināra atklāj, ka sarakstēs stāstījusi svešiniekam par problēmām ģimenē – kredītsaistībām, par to, ka meitai māja nodegusi.
“Viņš teica, ka tādās bēdās jāpalīdz. Visu laiku teica, ka grib palīdzēt. Es sākotnēju atteicos, teicu, ka pati ar visiem saviem parādiem gribu tikt galā. Bet es viņam uzticējos un ļāvu palīdzēt,” stāsta Ināra. Latvietei šķitis simpātiski, ka viņš ir ārsts uz kuģa, tātad glābj dzīvības, turklāt klāstījis, ka esot stabili ienākumi, tāpēc varot sniegt materiālo palīdzību.
Lai risinātu Ināras un viņas ģimenes problēmas, svešinieks piedāvājis atsūtīt Inārai pasta sūtījumā milzu naudu, dārglietas un citas vērtīgas mantas.
“Šis mīļotais cilvēks man sūtīja naudu. Tur bija ļoti liela nauda. Sūtīja no Austrālijas. Viņš teica, ka parādīs, cik ļoti mīl mani, tāpēc sūtīja 50 tūkstošus dolāru.”
Samaksā krāpniekam vairākus tūkstošus
Ināras kundze, tiekoties ar “Bez Tabu”, gan aizvien tic, ka šāds sūtījums izsūtīts. Viņa ar nožēlu stāsta, ka sūtījumu esot aizturējuši Taizemes muitas darbinieki. Par to viņai paziņojis pats donžuāns Ādolfs. Svešinieks viņai pārsūtījis it kā Taizemes muitnieku sūtītu e-pasta ziņojumu, kuram nav nekāda sakara ar šo iestādi (e-pasta adrese beidzas ar “yahoo.com”). E-pasta ziņojumā it kā taizemieši brīdina, ka jāsamaksā milzu soda nauda par to, ka sūtījumā atrasta nauda, ko šādi sūtīt nedrīkst. Kā noskaidro “Bez Tabu”, šāds sūtījums nekad nav sūtīts. Brīdinājumam nav saistības ar Taizemes muitas iestādi, to, visdrīzāk, sarakstījis pats donžuāns. Arī sūtījuma pavadzīme, ko kā pierādījumu “mīlnieks” uzrādījis Inārai, ir viltojums.
Tomēr latviete Ināra naivi uzticējusies Ādolfam, uz e-pasta ziņojumā norādīto kontu pārskaitījusi vairākus tūkstošus eiro par it kā aizturēto sūtījumu. Jāuzsver, ka šo naudu viņa aizņēmusies “ātrajos kredītos”.
“Soda naudu es samaksāju. Samaksāju 2500 dolārus. Es to naudu samaksāju. Pati ņēmu [ātros] kredītus.”
Ināra cerējusi, ka, kā solījusi it kā Taizemes muitas iestāde, pēc milzu “soda naudas” samaksāšanas sūtījums turpinās ceļu uz Latviju. Tomēr nu it kā šie paši taizemieši ar “mīlnieka” Ādolfa starpniecību pieprasa pārskaitīt vēl 3650 ASV dolārus par “sūtījuma apdrošināšanu”, pretējā gadījumā sūtījums tikšot konfiscēts.
Ināras kundze, klāstot situāciju žurnālistiem, tik ļoti tic, ka svešinieks ir labdaris, ka vaino Taizemes muitniekus izspiešanā.
Taujāta, vai iepriekš Ādolfs kaut ko ir sūtījis vai sieviete ir tikusies aci pret aci ar viņu, Ināra sākotnēji atbild apstiprinoši, tomēr vēlāk atzīst, ka samelojusi – nav vīrieti redzējusi, viņš neko nav sūtījis.
Arī sazvanīt Ādolfu uz viņa norādīto tālruņa numuru nav iespējams, jo šāds numurs neeksistē. “Viņš laikam uz kuģa, viņam tur nav zonas,” komentējot neizdošanos sazvanīt Ādolfu, labdarim aizvien naivi tic Ināra.
Valsts policija par krāpnieku klasisko shēmošanu
Valsts policijā stāsta, ka šāda cilvēku apvārdošana sociālajos tīklos kļuvusi par klasisku krāpniecības shēmu.
“Diemžēl šāda situācija nav vienīgā. Par šādām situācijām saņemam informāciju. Tās pārsvarā tās ir sievietes, kuras uzķeras uz mīlestības vēstulēm un solījumiem. Sola, ka paņems viņu dzīvot ārzemēs, piesola naudu, shēmas ir dažādas. Protams, šādi krāpnieki, visticamāk, ir arī labi psihologi. Varbūt pamana, ka sieviete ir vientuļa. Velta viņai labus vārdus. Protams, ka cilvēks, kurš ir izmisumā, meklē palīdzību pie sveša cilvēka, īpaši, ja cilvēks ir jauks pret viņu un labsirdīgs. Protams, cilvēkiem aicinām domāt kritiski. Jādomā, ar ko viņš komunicē, cik daudz uzticēties. Pirms sūtīt jebko, jāpadomā, no kādas valsts ir šī persona, vai tā ir redzēta klātienē, vai bijušas tikai sarakstes. Internetā nevaram uzticēties, ka pie otra ekrāna nesēž krāpnieks!”
Likumsargi aicina Ināru un citus no šīs shēmas cietušos ar iesniegumiem vērsties policijā.
Foto
Ziņo par kļūdu rakstā
Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.
Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!