“Aiznesa mēbeles… un policija neko!” Īrnieks “iztīra” Smiltenes Anitas mitekli

Raidījumā Bez Tabu vēršas Anita no Smiltenes, kurai pēc četru gadu veiksmīgas īres sadarbības pēkšņi mitekļa iemītnieks sācis uzvesties kā nelabais.

Namā pilsētas centrā Anita dzīvojot jau 30 gadu. Ēkai ir divas nodalītas telpas ar atsevišķu ieeju – tās smilteniete tad arī ik pa laikam izīrējot. Un īrnieku statusā ierasti bijuši skolnieki un studenti. Miteklī atradušās arī vecmammas mēbeles.

Tomēr pirms četriem gadiem Anita noslēdza īres līgumu ar kādu vīrieti, kurš skolas solā tobrīd jau vairs nesēdēja. Taču tad smilteniete nolēma pārtraukt izīrēt, pēc kā iemītnieks esot pametis nelielo mitekli ar visām mēbelēm. Brīdī, kad Anita atskārtusi, ka īrnieks izvācas ar visām mēbelēm, saimniece momentā zvanīja policijai. Tiesa gan, likumsargu ierašanās izrādījusies ar rūgtuma piegaršu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Man prasīja pierādījumus, lai es pierādu, ka tās ir vecmammas mēbeles, bet man nebija tās mēbeles apzīmētas un es nebiju arī tās nofotografējusi. Un es nevarēju pierādīt, ka tās ir vecmammas mēbeles. Bet viņam [īrniekam] vajadzēja tikai pateikt, ka tās ir viņa laulības mēbeles, un paņēma visu…” stāsta Anita.

Valsts policija

Policijā bija saņemts izsaukums par iespējamu konfliktsituāciju. Policijai ierodoties notikuma vietā, personām nebija pretenziju. Tika pieņemti personu paskaidrojumi. Šobrīd pēc šī notikuma iesniegums nav saņemts.

Anita ir neizpratnē, kālab Valsts policija tik vieglprātīgi paļāvusies vienas personas sacītajam. “Pret vienu prasa desmit pierādījumus, bet otram – neko!”

Lai sevi pasargātu un, tautas valodā runājot, neapdedzinātos, mitekļu saimniekiem nepieciešams juridiski korekti noformēt īres līgumu. “Pats būtiskākais, ko daudzi aizmirst, slēdzot līgumus, nenorāda mantu aprakstu un nepiefiksē skaitītāju rādījumus. Obligāti jābūt pielikumam pie līguma, ko izīrē, un jābūt arī aprakstam. Ideāli, ja klāt vēl pievieno fotogrāfijas,” turpina jurists Armands Logins.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Anitas bijušais īrnieks

Tās visas ir manējās. Es iegāju vienkārši tukšā istabā. Nu, vienu daļu atdeva brālis un viena daļa man bija pašam. Viņa neredzēja, kad es aizgāju uz turieni, nemaz neredzēja, kas viņai tur istabā ir, kas – nav. Protams, ka melo.

Smilteniete atzīst, ka mēbelēm ir vairāk sentimentāla vērtība. Tagad Anita cer, ka pēc sižeta atsauksies kāds no iepriekšējiem īrniekiem, kurš šajā miteklī uzņēmis fotogrāfijas, kur savukārt būtu arī redzamas vecmammas mēbeles. Tas kalpotu kā pierādījums.

Jāpiebilst, ka jurists arī iesaka kundzei tomēr vērsties oficiāli policijā ar iesniegumu, lai tad likumsargi rūpīgāk izvērtē visu un veic pārbaudes.

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm