Aizturēta Kremļa lakstīgala; no dzīvokļa logiem aizvākti Krievijas karogi

“Bez Tabu” jau vēstīja par daudzdzīvokļu namu Rīgā, Torņakalnā, kur logos izvietoti vairāki Krievijas karogi, kā arī dažādi uzraksti, piemēram, “Putins mans draugs” krievu valodā.

Uz viena Krievijas karoga lasāms uzraksts latviešu valodā: “Dievs, sargā Latviju”. Logos izvietoti dažāda izmēra Krievijas karogi, viens Latvijas karogs un viena lentīte Latvijas karoga krāsās.

Dzīvoklī dzīvo Jeļena Kreile, kura mediju redzeslokā nonākusi jau pirms gada, kad sabiedrībā vairākkārt parādījās ar uz somas uzkrāsotu okupantu simboliku (“Z” burtu), kas tiek izmantota Ukrainā.

Kreile pieprasa, lai “Bez Tabu” komanda ar viņu runātu krievu valodā, to nesagaidot, viņa komunikāciju pārtrauc un ieiet atpakaļ dzīvoklī.

“Bez Tabu” par konstatēto vēršas Valsts policijā. Likumsargi šorīt dzīvokli apsekojuši, karogus no logiem noņēmuši un Kreili nogādājuši īslaicīgās aizturēšanas izolatorā.

Didzis Matīss
Valsts policijas Rīgas Zemgales iecirkņa priekšnieks

Policija reaģēja nekavējoties. Uzsākām krimināllietu pēc Krimināllikuma 74.1 panta – par kara noziegumu slavināšanu. Esam izņēmuši karogus, pierādījumus, arī dzīvoklī esošās lietas, kas varētu pierādīt, ka notiek slavināšana. Šobrīd notiek izmeklēšana, viņa tiek pratināta.

Valsts policija tiesai lūgs piemērot drošības līdzekli – apcietinājumu.

Pagājušā gadā pret Jeļenu Kreili krimināllietu ierosināja arī Valsts drošības dienests, kas joprojām turpina izmeklēšanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts drošības dienesta atbilde

Informējam, ka kriminālprocesā, ko VDD pret minēto personu uzsāka aizvadītā gada 16. martā par iespējamu Krievijas militārās agresijas pret Ukrainu publisku attaisnošanu un slavināšanu, patlaban turpinās izmeklēšana. Personai ir piemērots aizdomās turētā statuss. Izmeklēšanas interesēs VDD patlaban no plašākiem komentāriem atturēsies.

Sastaptie Kreiles kaimiņi par sievieti glaimojoši neizsakās. Pēc “Bez Tabu” iesaistīšanās karogi no logiem tika aizvākti.

Vairāk skaties pievienotajā video.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm