Amputē ķermeņa daļas pēc izraidīšanas no atskurbtuves bez apaviem! Jūrmalas policistus vaino nežēlīgā attieksmē

Jūrmalas pašvaldības policijas darbiniekus vaino vīrieša izraidīšanā no atskurbtuves ziemas salā bez apaviem, kā rezultātā viņam amputētas ķermeņa daļas. Uzsākta dienesta izmeklēšana.

2017. gada 16. februārī 20:08

Jūrmalas iedzīvotājs vietējā slimnīcā sastapis vīrieti ar amputētiem kāju pirkstiem. Viņš vēlas palikt anonīms, tomēr, atsaucoties uz sarunu ar izkropļoto, stāsta, ka Jūrmalas pašvaldības policijas darbinieki vīrieti esot izraidījuši no atskurbtuves ziemas salā bez apaviem, kā rezultātā viņš esot guvis apsaldējumus un nācies amputēt ķermeņa daļas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Es uzskatu, ka šo cilvēku bija jānogādā mājās, patversmē vai kādā citā siltā vietā, kur viņš savas ekstremitātes neapsaldētu. Diemžēl viņš izlaists ārā naktī, ziemas salā, līdz ar to viņu šobrīd var sastapt Jūrmalas slimnīcā ratiņkrēslā. Kas būs tālāk? Nav zināms. Varbūt būs jāgriež kājas līdz ceļiem,” stāsta Jūrmalas iedzīvotājs.

Bez Tabu ārstniecības iestādē izdodas sastapt 50 gadus veco vīrieti vārdā Viktors. Viņš ir bezpajumtnieks. Ievietots slimnīcā 21. janvārī, kad uzreiz amputētas ķermeņa daļas. Viņš stāsta, ka no atskurbtuves bez apaviem izraidīts 21. janvāra agrā rītā.

Vēlējies sasildīties kādā no kāpņu telpām, tomēr tās izrādījušās aizslēgtas. Klīdis pa Jūrmalu. Kad sapratis, ka kājas apsaldētas, ieradies Valsts policijas Jūrmalas iecirknī, kur darbinieks izsaucis neatliekamo medicīnisko palīdzību.

“Naktī mani izmeta. Nebija nedz naudas, nedz apavu. Pat zeķu nebija. Kad, ejot prom no atskurbtuves, prasīju viņiem [policijas darbiniekiem] apavus, viņi teica, ka man to nebija. Bet es taču neesmu traks!” sašutis ir Viktors.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pat ja vīrietis atskurbtuvē nogādāts bez apaviem, šķiet necilvēcīgi viņu izraidīt basām kājām ziemas salā. Jūrmalas slimnīcas mediķi stāsta, ka vīrietis nogādāts ārstniecības iestādē ar nekrozi kritiskā stadijā, tāpēc apšauba, ka apsaldējumi gūti vien dažas stundas pirms ierašanās šeit un amputācijas.

Jūrmalas pašvaldības policijai pietuvināts avots uzskata, ka vīrietis neatceras, kad izraidīts bez apaviem. Viktors atskurbtuvē atžirdzis arī naktī no 30. uz 31. decembri. Un tieši gada pēdējās dienas rīts esot izrādījies liktenīgs – izraidīts no telpām basām kājām.

“30. decembra vakarā viņu ievietoja atskurbtuvē, bet 31. decembra rītā viņu izmeta ar plikām kājām. Tonakt dežurante atskurbtuvē bija darbiniece Ančereviča un palīgs Villa. Ančereviča no rīta ārdījusies, sakot: “Kaut kāds klauns atnācis un prasa zābakus!” Nākamreiz, kad viņu ievietoja atskurbtuvē, kājas jau bija uzpampušas.”

Klīstot pa Jūrmalas ielām, vīrietis pie atkritumu konteinera atradis citus zābakus. Turpinoties dzīvesveidam, kas nesaudzē veselību, līdz 21. janvārim, iespējams, stāvoklis varēja krietni pasliktināties, kā rezultātā amputācija izrādījusies neizbēgama.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jūrmalas pašvaldības policijā uzsākta dienesta izmeklēšana, kas noslēgšoties pēc trijām nedēļām.
Piejūras pilsētas atskurbtuves telpās katru gadu tiek nogādāti 650 klienti, informē kārtībsargājošajā iestādē. Viktors pērn tur viesojies 27 reizes.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm