tv3.lv

“Apkrāpa! 2500 eiro par traktoru vējā!” Ģimene no Kurzemes “uzmet” traktoru tirgonis

Līdz šim uzticamais un ilgi kalpojušais traktors pieviļ Singas ģimeni no Kurzemes. Saimnieki nolemj iegādāties jaunu dzelzs rumaku un noskata to internetā. Nauda pārskaitīta, bet no traktora ne vēsts.

2021. gada 25. martā 21:11
Singa

Pēc ilgiem meklējumiem skatījāmies “reklama.lv” ir traktora sludinājums. Ļoti labs T-25 modelis, 2000. gada un par saprātīgu cenu bija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tirgotājs uzstāj, lai nauda tiktu pārskaitīta no juridiskas personas uz it kā firmas rekvizītiem. Singa vēršas pie drauga, lai iesaistās darījuma veikšanā. No drauga uzņēmuma tiek pārskaitīti 2500 eiro it kā SIA “Traktorserviss” pārstāvim Andrim Kušneram.

11. marta rītā traktoram vajadzēja jau atrasties Singas saimniecības sētā, taču…

Singa ar draugu izmisīgi cenšas sazvanīt tirgotāju, taču – velti. Klausuli paceļ svešs cilvēks, uz kura numuru esot pāradresēts krāpnieka kontakttālrunis. Nauda par traktoru pārskaitīta no “Swedbank” uz “Citadeles” kontu. Singas draugs vēlāk uzzina, ka drīz pēc pārskaitījuma nauda no konta uzreiz arī izņemta.

Ģimene vēršas Ventspils policijas iecirknī, kur uzzināt, ka dienu iepriekš pie likumsargiem vērsies vēl kāds traktora tirgotāja apkrāpts cilvēks.

Valsts policija

10. un 11. martā Ventspils iecirknī saņemti iesniegumi par to, ka ir pārskaitīta nauda par sludinājumā minētās traktortehnikas iegādi, taču traktors netika piegādāts, arī nauda netika atdota. Saprotams, ka šajā gadījumā ir notikusi krāpšana, tāpēc Valsts policijā par notikušo ir uzsākti kriminālprocesi par svešas mantas vai tiesību uz šādu mantu iegūšanu, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos vai ar viltu.

Krāpnieks ar stāžu?

Atklājas, ka Singa nav vienīgā, kura iegādājusies traktoru, ko neviens nekad dzīvē tā īsti nemaz nav redzējis, taču naudu pārskaitījuši visi. “Bez Tabu” iepriekš stāstīts par citiem traktortehnikas krāpniekiem. Vai tiešām šis ir viens un tas pats cilvēks?

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pērnā gada jūlijā kāds zemnieks šādā veidā pazaudēja teju 2000 eiro, protams, paliekot arī bez traktora. Valsts policija gan norāda, ka joprojām notiekot aktīvs darbs un turpinoties izmeklēšana. Esot arī pārbaudītas vairākas personas, taču plašākus komentārus likumsargi nesniegs.

Arī “Bez Tabu” nolemj papildināt savu autoparku ar lietotu traktoru par nu ļoti pievilcīgu cenu. Tiesa gan, šoreiz zvanām nevis uz sludinājumos norādītajiem telefona numuriem, bet gan uz sludinājumos pieminēto uzņēmumu oficiālajiem kontakttālruņiem.

Saruna ar oficiālajiem tirgotājiem

SIA “Agrolatgale Plus”:

Nu, mēs “ss.lv” tirgojam. Reālus traktorus. Tie, kas ir uz vietas.

Bez Tabu: Ja pie jums pērk traktoru, tad var braukt apskatīties uz vietas?

Protams, tikai. Un jāskatās ir uz vietas. Un tikai tad.

SIA “AGRO Zvaigznītes”

Nav tā traktora. Tas ir kaut kas uz mana numura ielicis. Man ir tikai “ss.lv” visi sludinājumi, vari skatīties, ja gribi. Tas traktors ir kaut kāda pad***ka ielikta, es nezinu. Vai viņi reklamē savu saiti, vai ko, es nezinu.

Bez Tabu: Ko jūs ieteiktu pircējiem, kā tad vajadzētu pirkt traktoru?

Nu, tikai uz vietas, braukt, skatīties. Tas jau sen zināms.

cits godīgs traktoru tirgotājs

Kurā vietā skaties to reklāmu?

Bez Tabu: “Reklama.lv”.

Nu, tur ir krāpnieki. Tur tu vari neskatīties.

Bez Tabu: Patiesībā jums zvana no raidījuma Bez Tabu, žurnālists Oļegs Visockis.

Ā, sveiks!

Bez Tabu: Mēs arī nodarbojamies ar šo te krāpnieku meklēšanu.

O, b***, nu tad beidzot. Es jau sen būtu palīdzējis, policijai kādu informāciju iedevis, bet, nu. Rezultāts ir tāds, ja, ka cilvēki baigās “štukas” [tūkstošus] ir saskaitījuši.

Ņemot vērā, ka visi šie krāpniecības gadījumi un arī citi aizdomu pilnie sludinājumi ievietoti portālā “reklama.lv”, sazinājāmies ar portāla redakciju, lūdzot skaidrojumu, taču atbildes nedz līdz sižeta tapšanas brīdim, nedz arī raksta ievietošanas internetā laikā vēl joprojām nav.

Singa

Mēs ceram, ka cilvēki uzmanīsies, kad pirks traktoru. Vismaz sodīt kādu, apturēt viņus. Lai “reklama.lv” skatās, kas tur tiek publicēts. Vai naudu atgūsim, švaki gan.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sazinoties ar vēl vienu traktora tirgotāju, mūs mēģina ieraut līdzīgā krāpniecības shēmā. Lūdzot sazvanīties, darījums apraujas. Jau tajā pašā dienā identisks sludinājuma teksts ievietots ar citu telefona numuru. Kā tirgotājs norādīta Alūksnes mākslas skola. “Bez Tabu” noskaidro, ka pašvaldības iestāde šādu traktoru netirgo.

Saskaņā ar Krimināllikumu par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu. Šobrīd abos Ventspils policijas iecirkņos uzsāktajos kriminālprocesos notiekot izmeklēšana.

Citiem pircējiem tomēr iesakām aizbraukt un apskatīties dzīvē, kā noskatītais traktors vai kāda cita tehnika vai kārotā prece izskatās, pirms šķiramies no prāvām naudas summām. Savukārt visām firmām Latvijā iesakām pārbaudīt, kāda informācija ir atrodama internetā par jūsu uzņēmumu. “Bez Tabu” atklāja, ka krāpnieks ir pat pamanījies mainīt firmu oficiālos kontaktus (telefona numurus, e-pastus), lai leģenda par godīgo tirgotāju būtu pēc iespējas ticamāka.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm