tv3.lv

“Apkrāpusi personas no visas Latvijas!” Sociālo tīklu lietotāji brīdina par krāpnieci, kas piedāvā iegādāties bērnu un pieaugušo apģērbu

Lidijas meita sociālā tīkla “Facebook” sludinājumu lapā ievieto paziņojumu, ka vēlas iegādāties virtuves skapīšus. Pēc īsa brīža atsaukusies persona Laurita Beinor, piedāvājot iegādāties sev vairs nevajadzīgo virtuves iekārtu. Sacīts – darīts! Lidijas meita kopumā par 115 eiro iegādājās preci, taču tā vēl šobaltdien to nav saņēmusi.

2021. gada 21. aprīlī 19:31

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pārdevēja solījusi skapīšus izsūtīt jau nākamajā dienā pēc naudas saņemšanas, tomēr, tavu brīnumu, kā nauda kontā, tā sākušās nemitīgas problēmas.

Lidija
stāsta meitas piedzīvoto

Tad viņa teica, ka kurjers ir aizņemts, tā dienu no dienas, viņa atlika nosūtīšanu, tad meita sāka meklēt informāciju un atrada, ka Laurita Beinor ir krāpniece – sāka atsaukties arī citas personas, zināms, ka viņa apkrāpusi vismaz 11 personas.

Arī Līva ir viena no personām, kura iekritusi krāpnieku nagos. Viņa vēlējusies no Lauritas iegādāties bērnu apģērbu. Pārskaitījusi 70 eiro, bet sūtījumu tā arī nav saņēmusi.

Līva
vēlējusies iegādāties bērnu apģērbu

Tā sieviete bija ielikusi sludinājumu, ka pārdod apavus. Man tie iepatikās, es viņai uzrakstīju. Tad viņa man piedāvāja vēl sporta tērpus. Man tie arī iepatikās! Es viņai prasīju, lai man atsūta maksājuma numuru. Tad sākas solījumi. Solīja vakarā, tad solīja no rīta.

Internetā lasāmas neskaitāmi daudz negatīvas atsauksmes par minēto pārdevēju – viņa tirgojas ne tikai vietnē “Facebook”, bet izmanto arī mājaslapu andelemandele.lv. Jāpiemin, ka persona regulāri veido viltus profilus, turpinot palielināt apkrāpto cilvēku skaitu. Drossinternets.lv vadītāja Maija Katkovska iesaka pārbaudīt personas īsto vārdu un uzvārdu, kas norādīts atsūtītajos rekvizītos! Tāpat der ielūkoties krāpnieku sarakstos, kas ikvienam pieejami, piemēram, sociālā tīkla “Facebook” lapās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Valsts policijā norāda, ka salīdzinājumā ar pērno gadu šogad krāpšanas apjoms trīskāršojies!

Andis Rinkevics
Valsts policijas Prevencijas vadības nodaļas priekšnieks

Soda mērs ir gana bargs – to, protams, lemj tiesa, bet tas var būt ieslodzījums līdz trīs gadiem. Ja izdodas pierādīt krāpšanas faktu, šīs personas nesodītas nepaliek.

Saruna ar Lauritu jeb īstajā vārdā Anželu ir īsa – sākotnēji viņa izliekas, ka nezina, par ko ir runa, bet, saņemot ekrānuzņēmumu ar sarakstēm, kurās apkrāptajām personām sola zilus brīnumus – momentāni tiekam bloķēti! Valsts policija aicina apkrāptās personas rakstīt iesniegumus un par situāciju neklusēt.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm