tv3.lv

Apsardzes firma ilgstoši nemaksā algas darbiniekiem; nodokļu parāds pārsniedz miljonu eiro

2021. gada 11. maijā 19:52

Guntis sevi uzskata par godprātīgu darbinieku. Aptuveni trīs gadi nostrādāti uzņēmumā “Rīgas apsardzes sabiedrība”. Taču tieši pēc gadumijas sākušās problēmas ar algu izmaksāšanu. Guntis to uzskata par negodprātīgu rīcību.

Par janvāri alga gan esot samaksāta, tomēr februārī un martā Guntis naudu neesot saņēmis. Līdz šim brīdim problēmas ar algu neesot bijušas.

Viens no Gunta darba pienākumiem bija nodrošināt kārtību un drošību Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas jeb tā dēvētā Gaiļezera teritorijā. Tomēr brīdī, kad netiek izmaksāta alga pat par diviem mēnešiem pēc kārtas, Guntis nolemj saraut saites ar “Rīgas apsardzes sabiedrību”. Taču arī pēc atlūguma iesniegšanas Guntis paliek bešā.

Bijušais apsargs gan akcentē, ka iepriekšējie kolēģi, kuri arī nav saņēmuši algu, turpina strādāt tāpat kā līdz šim, cerot, ka tiks samaksāts.

“Rīgas apsardzes sabiedrības” darbinieki runāt par problēmām ar algu nemaksāšanu kameras priekšā nevēlas, jo raizējas par jau tā nedrošo situāciju. Tikmēr Gaiļezera apsardzes posteņa priekšnieks norāda, ka viss esot kārtībā. Ja ir kādi jautājumi, tad jāvēršas pie slimnīcas vadības.

Ārstniecības iestādes pārstāve Ilga Namniece uzsver, ka par saņemtajiem apsardzes pakalpojumiem slimnīca norēķinoties laikus. Tiesa gan, šobrīd nauda tiekot pārskaitīta uz Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārraudzītu kontu. Aplūkojot publiski pieejamo informāciju, noskaidrojam, ka “Rīgas apsardzes sabiedrībai” ir vairāk nekā miljons eiro liels nodokļu parāds. Gaiļezerā fiziskās un tehniskās apsardzes līgums noslēgts uz trim gadiem par teju diviem miljoniem eiro. Līgums beidzas šā gada augusta nogalē. Tiesa gan, šis nebūt nav vienīgais apsardzes kompānijas objekts. Tikmēr VID par konkrēto uzņēmumu runāt nedrīkstot.

Apsardzes kompānijas birojā sastapt tieši kādu no firmas pārstāvjiem neizdodas. Sazinoties pa telefonu ar firmas darbinieci, saņemam solījumu, ka kāds no firmas atbildīgajiem personāžiem drīzumā sazināsies ar “Bez Tabu”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Guntis

Bez Tabu: Kaut ko jautājāt, interesējāties šajā kompānijā, kāpēc nemaksā algas?

Konkrēti neko nesaka. Sola tikai tuvākajā laikā izmaksāt. Pa daļām… Bet, kad tas būs, kad tas notiks, cik lielā apmērā, to es nevaru pateikt.

Bez Tabu: Jūsu starpā bija noslēgts darba līgums?

Jā!

Bez Tabu: Tātad, fiksētas visas darba stundu likmes un tamlīdzīgi?

Jā, Jā!

Laikus sazinoties ar apsardzes kompāniju, skaidrojumu, kāpēc darbiniekiem netiek tik ilgstoši izmaksātas algas, tā arī nesaņemam. Firmas valdes loceklim esot nepieciešams ilgāks laiks, lai sniegtu rakstveida atbildi. Tas paredzēts ceturtdien, un Bez Tabu ar vēstules saturu iepazīstinās arī savus skatītājus.

Guntis šobrīd strādā jau citā uzņēmumā un cer, ka iepriekšējā darbavieta norēķināsies jau tuvākajā laikā. Guntis arī satraucas par kolēģu likteņiem, kuri arī vēl joprojām gaida.

Valsts darba inspekcijas komentārs:

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm