tv3.lv

Apsmiekls vai plānveida darbi? Rīgā iegruvušu ceļu nesalabo arī pēc trešā piegājiena

2020. gada 31. jūlijā 19:26

Vairāki iedzīvotāji un arī garāžu īpašnieki Zalves ielā ir nopietni noraizējušies par savu drošību. Vienīgais piebraucamais ceļš dienu pēc dienas grimst arvien dziļāk un dziļāk. Un vietējie pat nezina, vai tik zem šā asfalta klājuma neslēpjas nu jau kārtējā galvaspilsētas milzbedre.

Anna
nespēj piekļūt īpašumam

Šajā tiešām nelaimīgajā Rīgai dienā – 12. jūnijā, kad Rīgā vairākās vietās notika šie te iegruvumi, diemžēl izveidojās iegruvums arī pie mums. Pirmo reizi iegruva, un pagāja vairākas dienas, zvanot dažādiem dienestiem un skaidrojot, saņemot arī šo te “futbolu”. Jo Satiksmes departaments vaino “Rīgas ūdeni”, kas vaino Pārdaugavas izpilddirekciju, bet tā nekā nezina.

Iegruvums uz piebraucamā ceļa ir patiesi bīstams. Baisus pārdzīvojumus Zalves ielā piedzīvo arī kādas automašīnas vadītājs. Par laimi, šoreiz gan iztika ar izbīli un saskādētu īpašumu.

30. jūnijā – pēc vairāku dienu lietiem – vēlreiz iegruva jau remontētajā daļā. Un šis iegruvums kļuva lielāks.

Līdz jūlija vidum pēc Rīgas domes Satiksmes departamenta norādījumiem veic kārtējo avārijas seku likvidēšanu, taču galveno problēmu novērst vēl joprojām neizdodas.

Asfalta meistari acīmredzot cerēja, ka pietiks ar vien dažām lāpstām asfalta seguma materiāla un nelielu pieblietēšanu, lai likvidētu problēmu. Taču drīz vien ar mātes dabas tiešu palīdzību iebrūk arī jaunais ielāps. Lieki piebilst, ka vietējie skarbi kritizē paveikto darbu.

Anna
nespēj piekļūt īpašumam

Diemžēl pēc krusas iepriekšējā ceturtdienā, 23. jūlijā, iebruka gan remontētā daļa, gan, kā var redzēt, visa piebraucamā ceļa visa platība, un gar malām augsne jau iebrukusi. Un vēl iegruvums dziļumā pa diagonāli jau ir zem garāžas, kas ir visu mūsu atsevišķo garāžu kopīpašums. Un tādā veidā tiek nodarīts kaitējums un bojājums gan privātai zemei, gan arī privātajam īpašumam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Veicot komunikācijas tīklu pārbaudes, atklājas, ka nelaimes cēlonis meklējams lietus ūdens kanalizācijas sistēmā.

Jānis
spiests riskēt, braucot pāri iegruvumam

Tur vienīgā problēma ir tas, ka ūdens skalo smiltis iekšā akā un paņem tās apkārtējās smiltis, tāpēc arī sēžas.

Bez Tabu: Jūs brauktu pāri šim te it kā salabotajam ceļam?

Jā, es braucu pāri.

Bez Tabu: Tātad jūs riskējat? Kādā brīdī var arī iegrūt iekšā?

Var, pilnīgi dabīgi. Ir tādi gadījumi Rīgā jau bijuši.

Anna uzsver, ka sāpīgākais jautājums ir tieši par drošību. Vadstatņi ir uzlikti tikai uz lūkas, lai to iezīmētu. Vietējie iedzīvotāji, protams, zina par problēmu un neriskē braukt pa bojāto daļu. Tomēr var rasties situācijas, ka šo ceļu izmanto nejauša automašīna, kas nezina priekšvēsturi un neapzinoties riskē.

Ilze Dimante
Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve

Ielu uzturēšanas dienests pārbaudīja, secināja, ka piecu metru dziļumā ir veidojies izskalojums un bojājums lietus ūdens kolektoram. Tika veikti visi nepieciešamie labošanas darbi. Tika nomainīti dzelzsbetona grodi piecu metru dziļumā. Šobrīd tas ir pagaidu risinājums, kamēr šie grodi sacietēs.

Jānis piebilst, ka vispirms ir jāsalabo pilnībā aka. Kad akai nebūs sūces, kas līdzi rauj arī smiltis, tad varēs veikt arī seguma remontu.

Ilze Dimante
Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve

Nākamajā nedēļā mēs veiksim jau uzlabojumus šim segumam un arī līdzināsim aku, un arī nodrošināsim drošu un ērtu pārvietošanos vietējiem iedzīvotājiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Anna gan norāda, ka uz Zalves ielu jau izsaukti tīklu inženieri, kuri apsekos acīm redzamos nekvalitatīvos darbus, jo problēmas cēlonis netiek atrisināts. Otrkārt, inženieri arī apsekos garāžai nodarītos bojājumus.

Pēc atzinuma un aprēķinu saņemšanas Zalves ielas iedzīvotāji sola vērsties pašvaldībā, pieprasot kompensāciju.

Annas pieaicinātie eksperti šorīt jau paviesojušies Zalves ielā un jau gatavo slēdzienu. Tikmēr iedzīvotāji cer, ka brīvdienās nelīs, un vienlaikus ļoti gaida, kad Satiksmes departaments paveiks solīto remontu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm