tv3.lv

“Ar muguru pieturu durvis un stumjos iekšā, kā varu!” Jaunās māmiņas Ogrē nespēj pašu spēkiem iekļūt pastā

Jaunās māmiņas jau vairākus gadus spiestas pamatīgi nosvīst, lai iekļūtu Ogres 1. pasta nodaļā. Sievietes atzīst, ka vienām pašām ir grūti tikt galā ar smagajām ārdurvīm. Paveicas, ja vēl kāds gaida rindā.

Simona jau ir pieradusi katru reizi tikt galā ar pasta smagajām durvīm. Vispirms, protams, pievarot cīņu ar kāpnēm.

Savukārt draudzene Ance piebilst, ka ir grūti vienai tikt galā, apkārtējo cilvēku palīdzība ļoti noderot. Vienai iet uz pastu nav gluži prāta darbs.

Ance
vēlas uzlabojumus

Ar muguru pieturu durvis un stumjos iekšā, kā varu. Manuprāt, pirmkārt, jau vajadzētu kādu uzbrauktuvi, lai nav pa kāpnēm jāvelk rati. Otrkārt, arī durvis vajadzētu platākas, jo tās ir samērā šauras, lai tiktu ar ratiņiem. Tāpat arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem noteikti ir ļoti grūti šeit iekļūt.

Arī ogrēnieši Juris un Aleksandra atzīst, ka ar ratiem ir grūti pievarēt tos trīs pakāpienus pie pasta ēkas.

Juris
ar ģimeni vēl nav gājuši uz Ogres pastu

Vajag kaut kādu uzbrauktuvi, ja sieva viena pati ies, tad viņa netiks iekšā. Ratiņi ir ļoti smagi. Kaut gan ir tikai trīs pakāpieni, bet tāpat vajag uztaisīt veidu, lai ērti iekļūtu pastā. 

Pasta darbinieki ir centušies problēmu risināt, pie ieejas durvīm novietojot plāksnīti, ka jaunās māmiņas un cilvēki ar kustību traucējumiem var doties otrpus ēkai, lai saņemtu pasta pakalpojumus. Taču vietējie skaidro, ka ne vienmēr šis risinājums darbojas.

Pasta darbinieces skaidro, ka ziemā poga pie lodziņa iesalst, tāpēc aicina iedzīvotājus pieklauvēt. Tomēr arī nodaļas direktore atzīst, ka būtu nepieciešama uzbrauktuve, taču nepieciešamības gadījumā darbinieki palīdz iekļūt telpās.

Taču ne tikai vēsturiskajā pasta ēkā nav iespējams ērti iekļūt, trešās pasta nodaļas ēkas kāpnes ir daudz augstākas! Māmiņa Annija uzreiz nosaka, ka viņa nemēģinātu pa stāvajām kāpnēm rāpties augšā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pašvaldība atzīst, ka nevar palīdzēt iedzīvotājiem, jo ēka pieder privātam uzņēmumam. Lai gan 2017. gadā izveidoja uzbrauktuvi, dome to lika pārtaisīt, jo citiem iedzīvotājiem tā esot traucējusi, kā arī būvvalde demontāžu pamatoja ar rampas vizuālo neatbilstību vēsturiskajai ēkai.

Savukārt pasts attaisnojas, ka jauna uzbrauktuve šo četru gadu laikā nav izveidota vien tāpēc, ka izmaksas ir pārāk lielas.

Jānis Kudiņš
Latvijas pasta Zemgales reģiona vadītājs

Latvijas pasts ir sadarbojies ar visām institūcijām, kas nosaka izbūves noteikumus šīm uzbrauktuvēm. Bijām arī izsludinājuši iepirkumu konkursu, saņēmām piedāvājums. Diemžēl šī cena, ko tajā brīdī piedāvāja, bija uzskatāma par saimnieciski neefektīvi izmantotiem līdzekļiem, tā bija kosmiska, tāpēc šīs uzbrauktuves joprojām nav. Ogres nodaļās esam ārpusē novietojuši pogu un piktogrammas. Trešajā pasta nodaļā piktogrammas mēdz nozust gana bieži.

Pašvaldība gan dod cerību, ka mudinās pastu rīkoties un kopīgiem spēkiem vienosies par visiem labu risinājumu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm