tv3.lv

"Ar pensiju nepietiek!” Tukuma pusē privātīpašumā izgāž ūdenstorņa atliekas

2020. gada 20. novembrī 21:00

Pērnā gada nogalē Tukuma novada domes uzņēmums “Tukuma ūdens” ar SIA “Builder RIA” slēdza līgumu par ūdenstorņa nojaukšanu. Noslēgtais līgums paredzēja, ka uzņēmējs ir atbildīgs par atbrīvošanos no atkritumiem.

Vietvaras pārstāvji par veikto darbu bija apmierināti – ūdenstornis tika nojaukts, atkritumi aizvesti un teritorija sakopta. SIA “Builder RIA” par darbu saņēma 9075 eiro un to, kur ūdenstorņa atliekas aizvestas, pašvaldībā viņiem nebija jānorāda.

Izrādās, ka būvgruži aizvesti vien piecus kilometrus tālāk, kur izgāzti pensionāres Valdas Savickas īpašumā. Pensionāre raidījumam “Bez Tabu” atklāj, ka “Builder RIA” pārstāvis Iļja sazvanījies ar vīru un “lūdzis ļaut izgāzt dažas kravas”. Pēc tam par to uzzinājusi arī zemes īpašniece, ar kuru slēgts līgums.

Tas paredz, ka pensionāre būvgružus pieņēmusi glabāšanā līdz 2020. marta beigām, lai pēc tam tos izmantotu ceļa uzlabošanai. Pensionāre atklāj, ka par būvgružu uzglabāšanu saņēmusi aptuveni 100 eiro.

Valda
Zemesgabala īpašniece

Viņi teica, ka izgāzīs dažas kravas, bet te ir ļoti liels apjoms. Daudz vairāk nekā sākuma tika runāts. Mutiski solīja aizvākt līdz pagājušā gada beigām. Kad zvanīju pavasarī, teica, ka ir Covid-19, tādēļ nevar neko darīt. Vēlāk zvanīju atkal un atkal, saņēmu vienu solījumu pēc otra.

Šāgada laikā komersanta pārstāvis neskaitāmas reizes Valdai samelojis, ka nu beidzot būvgruži tiks aizvākti. Tas kārtējo reizi notiek arī filmēšanas komandas klātbūtnē, kad telefoniski tiek solīts ierasties pēc dažām dienām, taču arī šoreiz solījums netiek turēts.

Ģirts Ruģelis
Tukuma novada domes Īpašumu pārvaldes vadītāja vietnieks

Ūdenstornis tika demontēts diezgan nepieņemamā veidā, būvgruži, cik man ir zināms, īsti korektā veidā netika utilizēti. Objekts tika pieņemts. Šajā gadījumā tika izvēlēts lētākais darbu veicējs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tukuma novada dome līgumu slēgusi ar uzņēmumu, kas reģistrēts kādā dzīvoklītī Imantā. Durvis mums netiek atvērtas. Sazvanītais uzņēmuma īpašnieks Jurijs Jesipenko ir pārsteigts par sava padotā neizdarību.

Jurijs Jesipenko
“Builder RIA” vadītājs

Plānojām visus būvgružus pārdot. Nezinu, kāpēc viņš neizdarīja savu darbu. Es tagad mēģināšu uzzināt. Nav skaisti, nav skaisti.

Vēlāk Bez Tabu izdodas sazināties arī ar Iļju, kurš Valdu vairākkārt pievīlis un nav aizvācis būvgružus. Arī Bez Tabu komandai tiek solīts darbu izdarīt, tomēr pašreiz nekas neliecina, ka komersants savu solījumu plāno īstenot.

Valda norāda, ka viņai nav līdzekļu, lai organizētu ūdenstorņa atlieku aizvākšanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm