tv3.lv

”Asaras bira kā pupas, bija ļoti auksti!” paciente spiesta ārstēties stindzinoši aukstā slimnīcas palātā

2021. gada 12. februārī 18:43

Raidījuma skatītājas Madaras mammu Gintu februāra pirmajā datumā aizveda uz Latvijas Infektoloģijas centru kā Covid-19 pacienti. Madarai sirds lūzusi, uzzinot, kādos apstākļos mammai nācies ārstēties.

Madara
noraizējusies par mammas veselību

Tajā dienā, kad viņa iegūlās slimnīcā, laukā vēl nebija tik zema gaisa temperatūra. Taču vēlāk sākās sūdzības, ka slimnīcā ir auksti. Ir tik auksti, ka nevar piecelties pat no gultas! Mamma stāstīja, ka šajā palātā logs ir bijis vislielākais, no kura arī pūta vējš. Varbūt tā palāta ir vienīgā, ka vairs nav, kur slimniekus likt? Varbūt tā ir kāda aukstā telpa?

Aukstums palātā bijis teju neizturams. Palātā atradās vēl trīs pacienti, kuri arī meklējuši pēc kā siltāka. Madarai ir aizdomas, ka aukstums arī ietekmējis mammas veselības stāvokli.

Ginta slimnīcā esot pavadījusi piecas dienas, līdz nolēmusi, ka nespēj vairs izturēt stindzinošo aukstumu un ar ārsta atļauju devusies mājās turpināt ārstēšanos. Protams, sieviete ir pateicīga par ārstu rūpēm, taču nesaprot, kāpēc slimnīcas pacienti tiekot šādi saldēti.

Ginta
pārsalusi

Kad mani ievietoja palātā, es uzreiz pamanīju, ka ir vēsi, taču ārā nebija tik auksti. Es pārcietu vienu aukstu nakti, un nākamā aukstā nakts bija vienkārši nepanesama. Galvā bija cepure, ap degunu aptinu vilnas kleitu. Asaras bira kā pupas, jo bija neciešami auksti. Cietos, bet pēdējās naktis, kad ārā bija ļoti zema temperatūra, tad palikšana vairs nebija nekādā ziņā.

Slimnīcas pārstāvji taisnojas, ka tik skarba situācija radusies tikai šoziem, kad gaisa temperatūra salīdzinājumā ar citiem gadiem noslīdējusi īpaši zemu.

Ilga Namniece
Latvijas Infektoloģijas centra pārstāve

Konstatējām, ka kļūst aukstāks, tikai un vienīgi pazeminoties šai gaisa temperatūrai. Iepriekš šāda problēma nebija konstatēta, mēs tūlītēji izsaucām meistarus, kas pieregulēja logu ailes, bet neizdevās problēmu pilnībā novērst. Tehniskais dienests pie tā strādā, bet diemžēl situācija ir tāda, ka stacionārs simtprocentīgi ir aizpildīts ar pacientiem, tāpēc šobrīd mēs nevaram mainīt logus. Mums diemžēl ir jāatvainojas, ka pacientei bija šāda pieredze jāpiedzīvo.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Problēma šobrīd ir novērsta tikai daļēji, medmāsas arī palīdz pacientiem, izsniedzot papildu segas. Slimnīcas pārstāve piebilst, ka pacientes veselības stāvoklis nav pasliktinājies aukstuma dēļ.

Bet kāda tad būtu pieļaujamā gaisa temperatūra palātā? Savulaik 1998. gadā bija pieņemts likums, taču vēlāk šāda norma tika atcelta.

Sintija Gulbe
Veselības ministrijas preses sekretāre

Konkrētas prasības, kādai jābūt temperatūrai katrā slimnīcas telpā, nav noteiktas. Prasības telpu mikroklimatam un vides nosacījumiem nosaka un uztur pati ārstniecības iestāde, ņemot vērā telpās veicamās darbības. Vienlaikus slimnīcas telpām ir jāatbilst higiēniskā un pretepidēmiskā režīma pamatprasībām, lai nepieļautu infekcijas slimības izplatīšanos.

Pēc Veselības ministrijas informācijas, Covid-19 pacientu gultas slimnīcās nav pilnībā aizpildītas, noslodze saglabājas 65-75% robežās. Kopā Latvijā 21 ārstniecības iestāde nodrošina pandēmijas saslimušo pacientu ārstēšanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm