“Asiņainais lakatiņš kā baisa liecība, ka meitiņu varējām arī zaudēt!” Puikulē zīdaiņa ratos iekrīt ķieģelis

No jumta krītoši ķieģeļi, apmetuma gabali, kuri regulāri lobās nost no Puikules muižas fasādes un krītot apdraud garāmgājēju drošību. Nesenā pagātnē šāda ķieģeļu krišana varēja beigties ar traģēdiju, un tikai laimīgas sagadīšanās pēc tas nesadragā ratiņos guļoša zīdaiņa galvu.

2018. gada 12. jūnijā 20:15

Kā vēsta “Bez Tabu” atsūtīts e-pasts, traģiskais atgadījums noticis laikā, kad gar Puikules muižu pastaigājas tēvs ar saviem bērniem. Viņš pamana, ka no jumta krīt vesels ķieģelis, paspēj abus bērnus paraut malā. Tam seko otrs, pusķieģelis, kurš trāpa ratiņos guļošajai, pusotru gadu vecajai meitai. Kā zina atstāstīt bērna māte Rita, meita uz minūti zaudējusi samaņu, tad sākusi raudāt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Mēs momentāni bērnu aizvedām uz slimnīcu. Par laimi, lauzts nav nekas, ir galvas nobrāzums, bet mums vēl priekšā neirologa konsultācijas. Nekad nevar zināt, kādas tomēr var būt sekas nākotnē. Es negribu iedomāties, kas notiktu, ja bērnam būtu trāpījis lielais ķieģelis. Tad manas meitiņas vairs nebūtu!”

Gan bērna māte, gan citi pagasta iedzīvotāji zina stāstīt, ka tā nav pirmā reize, kad no ēkas fasādes krīt ķieģeļi. Bīstamā vieta ar žogu ierobežota tikai pēc notikušā. Pagasts ir apņēmies sievietei kompensēt visus ceļa izdevumus, kuri saistīti ar bērna vešanu pie ārstiem. Un tas arī viss. Ir zināms, ka 2017. gada augustā ēku apseko Būvniecības valsts kontroles biroja inspektori, kuri par bīstamu atzīst torņa augšējo daļu.

Būvniecības valsts kontroles biroja atzinums

“Torņa augšējā daļā ķieģeļu mūris ir erodējis un nedrošs – daži mūra zobi ir kritiskā stāvoklī, un nav telpiski noturīgi, tiem ir norauti skārda nosegelementi.”

Atzinumā secināts, ka dzegas ķieģeļu mūra un augšējās daļas ķieģeļu erozijas ietekmē ir iespējama ķieģeļu krišana. Ēkas īpašniekam, Alojas novada domei, līdz pērnā gada 1. septembrim, jo ēkā atrodas bērnudārzs, uzdots veikt atbilstošus pagaidu pasākumu, lai novērstu bīstamību. Piemēram, izvietot drošības tīklu, lai krītošās ēkas daļas neapdraudētu cilvēkus. Tas nav izdarīts.

Valdis Bārda
Alojas novada domes priekšsēdētājs

“Jau pirms šā notikuma bija sagatavota tāme un atvēlēta nauda šo pasākumu veikšanai. Ķieģelis krita citā vietā. Tas nav tas tornis, par kuru raksta BVKB atzinumā.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Acīmredzot tas nozīmē, ka teju visa ēkas augšējā daļa ir sliktā stāvoklī. Novada domes vadītājs stāsta, ka pie vainas ir kovārņi, kuri tornī ligzdo, šobrīd ir aktīvi un ar savām darbībām izkustinājuši ķieģeli. Tātad sanāk, ka pie vainas ir nešpetnie, ķieģeļus izkustināt varošie putni, nevis kāda ierēdņa iespējama bezdarbība.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm