tv3.lv

ASV dzīvojošu latvieti pārsteidz “Latvijas Pasts”, nepiegādājot Mātes dienai veltītu vēstuli

2021. gada 25. maijā 14:28

Merilendas štatā Amerikas Savienotajās Valstīs dzīvojošo Baibu no Latvijas šķir tūkstošiem kilometru un septiņu stundu laika zona. Ar Baibu “Bez Tabu” sazinās, kad Latvijā laikrādis jau ir pāri plkst. 21.00.

Baiba Hjūza

Mātes dienā es sūtu tikai vienu apsveikumu – manai bijušajai vīramātei Latvijā. Viņai ir 88 gadi, viņa ir pārcietusi vēzi, bet viņa ir žirgta un no veciem cilvēkiem man ļoti mīļa.

Arī citus gadus Baiba sūtījusi vēstules uz Latviju. Un arī šoreiz vēstule no Ziemeļamerikas nosūtīta laikus, taču pēc pāris nedēļām Baiba saņem to pašu vēstuli atpakaļ, jo adresāts neesot zināms.

Konkrēta adrese ir unikāls lielums, un Imulas upes vārdā ielas nodēvētas vairākās pilsētās Latvijā, taču arī Rīgā tāda ir tikai viena – Pārdaugavā, Bieriņu apkaimē. Baiba uz aploksnes norāda precīzu adresātu un precīzu adresi, tomēr, par spīti tam, vēstule nenonāk galamērķī.

Baiba Hjūza

Nu, kā nav zināms? Kas nav zināms? Ko viņi nevarēja atrast? Annu Švalbi? Viņi nevarēja atrast Imulas ielu vai Rīgu, vai valsti? Ko viņi nevarēja atrast? Fakts tāds, ka tu tādu [atgriezto vēstuli] saņem, bet es jau nesaprotu, kur mana kļūda ir. Es viņiem [“Latvijas Pastam”] rakstu, ka saņēmu atpakaļ.

Elektroniski sazinoties ar ”Latvijas Pastu”, Baiba saņem atbildi, ka uz vēstules esot norādīts nepareizs pasta indekss. Baiba sajauc ciparus pasta indeksā, un vēstule nokļūst “Latvijas Pasta” nodaļā Āgenskalnā. Taču – tā vietā, lai vēstuli tomēr nogādātu adresātam, jo adrese taču ir precīza, pasts izvēlas “vieglāko” ceļu un nosūta vēstuli atpakaļ pāri okeānam uz Amerikas Savienotajām Valstīm.

Pat dzīvojot Ziemeļamerikā, Baiba zina, ka Āgenskalna pasta nodaļa no Annas kundzes mājas šķir pāris kilometru. Arī “Bez Tabu” nolemj pārliecināties, vai konkrētais nams Imulas ielā vēl eksistē un cer sastapt arī norādīto adresātu – Annas kundzi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Annas kundze

Bet ir bijis arī, ka neatnāk. Tas jau sen atpakaļ.

”Latvijas Pasts” no tikšanās ar “Bez Tabu” klātienē atsakas, taču piekrīt attālinātai video intervijai. Valsts uzņēmuma Kvalitātes vadības daļas vadītājs Kārlis Udrass norāda, ko formāli indekss ir ļoti svarīgs, lai sūtījums tiktu nogādāts pie adresāta. Tomēr pasta darbinieki šādās situācijās, ja ir kļūdains indekss, bet pārējā svarīgā informācija ir korekta, apzinās situācijas nopietnību un tomēr pabeidz sūtījuma piegādi.

Kārlis Udrass
“Latvijas Pasta” Kvalitātes vadības daļas vadītājs

Baibas gadījumā diemžēl tas cilvēciskais faktors nenostrādāja. Kolēģi, viens otram nododot adresi, kaut kur nav sapratušies, kā rezultātā tā vēstule ar šo neprecīzo indeksu kā iemeslu aizceļoja atpakaļ pie sūtītāja.

”Latvijas Pasts” daļēji atzīst kļūdu, taču vienlaikus aicina cilvēkus tomēr norādīt precīzus datus un adresi, lai izvairītos no tamlīdzīgiem gadījumiem.

Annas kundze apstiprina, ka ar otro reizi no ASV sūtītā vēstule ir saņemta. Tikmēr Baiba ir apņēmības pilna nākamo vēstuli vai sūtījumu citam neuzticēt, bet nogādāt jau privāti, atkal apciemojot dzimto Latviju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm