tv3.lv

“Atdod pat tūkstošus!” Iedzīvotājus mulsina Latvijā zināmu cilvēku aicinājums ieguldīt naudu kriptovalūtās

2020. gada 2. martā 19:01

Iedzīvotāju uzmanību piesaistījušas ziņas, kurās Latvijas slavenības aicina ieguldīt naudu kriptovalūtās. Īpaši bieži sociālajos tīklos parādās mūziķa Renāra Kaupera fotogrāfija, kurai pievienots klāt vilinošs paziņojums – dziedātājs guvis milzu peļņu, ieguldot naudu, un aicina to darīt arī citiem. Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija brīdina: tā ir krāpniecība, un Renāram Kauperam ar to nav nekāda sakara.

Visbiežāk viltus ziņas parādās sociālajos tīklos. Šoreiz publicēta informācija tieši ar mūziķi Renāru Kauperu, kurš aicina ieguldīt naudu kriptovalūtās. Rakstā pieminēta arī Latvijas Banka, kura it kā garantējot 0% likmi iedzīvotāju ienākuma nodoklim. Visa rakstā publicētā informācija nav patiesa. Tā ir krāpniecība, kuras mērķis ir izkrāpt no cilvēkiem naudu.

Oļegs
pamanījis ziņu

Renārs Kaupers esot nopelnījis jau vairākus miljonus, kā arī daudzas ģimenes jau nopelnījušas tūkstošus no pārsmit eiro lieliem ieguldījumiem sākumā.

Visbiežāk cilvēki, kuri rakstos pieminēti, par to nemaz nenojauš. Tāpat interneta dzīlēs atrodama informācija, kur arī citas Latvijā zināmas personas, aicinājušas cilvēkus neuzķerties uz krāpniekiem.

“Cert.lv” kiberdrošības eksperts Gints Mālkalnietis norāda, ka viņam zināmi piemēri, kuros cilvēki, uzticoties rakstītajam, ieguldījuši naudas summu, kas mērāma pat sešciparu skaitlī.

Gints Mālkalnietis
“Cert.lv” pārstāvis

Šīs lapas nav ziņu portālos, tā ir kopēta un izvietota citur, tai ir nokopēts citas ziņu lapas izskats. Cilvēki, kas mēģina ieguldīt naudu, kļūst par krāpniecības upuriem.

Valsts policija norāda, ka personām, par kurām tika veidota nepatiesa informācija, jāvēršas policijas iecirknī ar iesniegumu. To saņemot, tiks vērtēts tā saturs un attiecīgi tālāk lemts par nepieciešamo darbību veikšanu. Taču jāpiebilst, ka katrs gadījums tiekot vērtēts individuāli.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm