tv3.lv

“Attaisnošanās un solījumi no dienas uz dienu!” Logu tirgotājs “uzmetis” daudzus; kāds nogaidījies teju gadu

2021. gada 8. jūnijā 19:39

Skrundas puses iedzīvotājs Toms ziņo par plastikāta logu tirgotāju “Logu veikals”, kas iekasējis no viņa naudu, bet jau kopš pagājušā gada septembra nepiegādā logus un neatdod iemaksāto avansu. Izrādās, Toms nav vienīgais dusmīgais klients, kam tirgotājs palicis parādā.

“Bez Tabu” redakcijā vērsies Toms, kurš, sociālajā tīklā ieraudzītas reklāmas iespaidots, jau pagājušā gada septembrī pasūtīja četrus plastikāta logus no Rīgā bāzēta tirgotāja “Logu veikals”. Toma īpašumā mērījumus ieradās veikt uzņēmuma priekšnieks Roberts Berķis, kuram klients samaksāja avansu – 270 eiro.

Toms
dusmīgs klients, pasūtīja logus teju pirms gada

Viņš teica, ka būs jāpagaida mazliet ilgāk. Es vēl smiedamies prasīju – vai tad tā būs, ka līdz Ziemassvētkiem nebūs gatavi? Gāja laiks, tiešām tuvojās Ziemassvētki. Kad prasīju par logiem, viņš teica, ka esot ceļā. Logus izgatavo Polijā. Kad vaicāju, kurā valstī, ja reiz ceļā, viņš nezinot. Tā atrunas turpinājās vēl nepilnu mēnesi. Vēlāk viņam pazvanīja mana dzīvesbiedre. Vārds pa vārdam, viņš pateica, ka tomēr pat nezina, vai logi izgatavoti.

Logu gaidīšanai iestiepjoties jau šajā gadā, Toms sāka satraukties par krāpšanu, tāpēc pieprasīja atmaksāt avansu.

Toms
dusmīgs klients, pasūtīja logus teju pirms gada

Protams, bija kārtējie aizbildinājumi, ka naudu jau pārskaitījis logu izgatavotāju firmai, kas ražo logus Polijā. Teica, ka nevar atdot naudu. Teica, ka jānotirgo kaut kas, lai dabūtu naudu. Bija kārtējie solījumi no dienas uz dienu. Teica, ka ieskaitīs.

Pēc ilgas tielēšanās “Logu veikala” priekšnieks gan daļu avansa atdevis, bet aizvien ir parādā 120 eiro, stāstīja Toms.

Firmas mājaslapā norādītajā adresē, Starta ielā 1, uzņēmuma noliktavā neizdevās nevienu sastapt. Industriālajā teritorijā satiktie citu uzņēmumu darbinieki stāstīja, ka logu tirgotāji no savām telpām izvākušies. “Bez Tabu” konstatēja, ka “izgaisuši” arī no firmas biroja, kam nu durvis slēgtas, un par uzņēmumu vēstošais uzraksts pie durvīm novākts.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uzdodoties par logu tīkotāju, “Bez Tabu” žurnālists sazinājās ar “Logu veikala” priekšnieku Robertu Berķi. Telefonsarunā pārliecinājās, ka firma aizvien pieņem pasūtījumus. Berķis piebilda, ka pieņem “premium” klases logu pasūtījumus.

Kad Berķis uzzināja, ka zvanītājs ir no raidījuma “Bez Tabu”, pauda, ka nav pārsteigts par žurnālista interesi, jo ne vien Toms, bet arī citi dusmīgie klienti draudējuši ar sūdzēšanos “Bez Tabu”. Berķis stāstīja, ka viņa uzņēmējdarbību vajā nopietnas problēmas, kā rezultātā palicis parādā logus un naudu, kas to pieprasījuši atmaksāt, daudziem klientiem. Taujāts konkretizēt, kādas problēmas piemeklējušas uzņēmējdarbību, Berķis gan runāja ļoti vispārīgi, bet apņēmās nokārtot saistības. Viņš piekrita, ka licis klientiem gaidīt pārāk ilgi, tāpēc saprotot dusmas. Berķis neprecizēja, cik klientiem ir parādā.

Internetā lasāmas daudzas sūdzības par konkrēto uzņēmumu. Sūdzību saturs ir ļoti līdzīgs, neapmierinātie iekūlušies Toma pieredzei līdzīgās situācijas, vien samaksātās naudas summas atšķiras.

Roberts Berķis
“Logu veikala” priekšnieks

Tas nav apzināts kaitējums. Sākās no pagājušā gada problēma. Ar ļoti daudziem klientiem šādi ir. Tur ir vairāki apstākļi. Ar visiem viss tiks nokārtots. Darbība turpinās. Ir vairāki objekti, kur vienkārši viss iestrēdzis. Es domāju šī mēneša laikā ar visiem viss būs nokārtots. Es arī pats kādreiz “Bez Tabu” skatījos. Bijuši gadījumi, kad firma vienkārši pazūd, nekur nav atrodama. Ir dīvaini tagad nonākt tajā nometnē, par ko sūdzas.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) saņēmies ne vien Toma, bet arī citu klientu sūdzības, informēja PTAC pārstāve Sanita Gertmane. PTAC uzrunājis komersantu un gaida paskaidrojumus. Ja komersants nereaģēs vai paskaidrojumi nepārliecinās, PTAC neizslēdz iespēju “Logu veikalam” piemērot sodu un vērsties Valsts policijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm