“Auksti! Guļam drēbēs, ar piecām segām!” Viļakas novadā sūdzas par dārgu apkuri, kaut esot jāsalst

Viļakas novada Žīguru iedzīvotāji, dzīvojoši daudzdzīvokļu namā, neizpratnē par, viņuprāt, nepamatoti augsto apkures rēķinu, kaut nereti dzīvoklī esot ļoti auksti.

2021. gada 24. martā 19:10

Dzīvesbiedri Jānis un Sarmīte līdz pagājušā gada ziemai dzīvojuši tikai lauku viensētās. Pērnā gada decembrī iegādājās dzīvokli Viļakas novada Žīguru ciemā. Pirmie mēneši daudzdzīvokļu namā neesot no patīkamākajiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sarmīte un Jānis
sūdzas par apkures rēķinu un salšanu dzīvoklī

Kad ārā bija ļoti auksti, mums bija jāguļ zem piecām segām, drēbēs, jo radiatori auksti, bet jāmaksā tāpat par to. Par ko?! Kad ārā bija -20 grādu, istabā bija tikai +13!

Uzrādot komunālo pakalpojumu rēķinu, Jānis un Sarmīte pauž neizpratni, kāpēc par apkuri nākas maksāt vairāk nekā 50 eiro mēnesī.

Sarmīte un Jānis
sūdzas par apkures rēķinu un salšanu dzīvoklī

Mēs abi esam invalīdi. Cik tās naudiņas mums ir…

Citiem silti, pa istabu skraida “trusikos”

Žīguru pagasta pārvaldes vadītājs un Viļakas novada domes izpilddirektores vietnieks komunālajos jautājumos Oļegs Kesks norāda, ka pēc Sarmītes un Jāņa sūdzības par apkures problēmu sazinājies ar konkrētā nama vecāko, kurš esot informējis, ka “viņa dzīvoklī 22 grādi. Viņš “trusikos” staigā pa dzīvokli.”

Arī citi konkrētā nama iedzīvotāji “Bez Tabu” apliecina, ka mēdzot salt miteklī. Citi uzklausītie gan ne par ko nesūdzas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vairumu daudzdzīvokļu namu Žīguros uzsilda katlu māja. Pie konkrētā nama uzstādīta regulējama ierīce. Uzklausot vairuma iedzīvotāju vēlmes, mājas vecākais namam noregulē vēlamo temperatūru. Pagasta pārvaldnieks Kesks uzsver, ka katlu mājā strādnieki “nehaltūrējot” – apkures sezonā apsildot namus nemitīgi. Kurināšanas procesam Kesks cītīgi sekojot līdzi attālināti datorprogrammā. Viņš pieļauj, ka salšanas problēma atsevišķos mitekļos varētu būt saistīta ar sildelementu stāvokli.

Oļegs Kesks
Žīguru pagasta pārvaldes vadītājs

Konkrētajā dzīvoklī veci radiatori. Varbūt tie aizauguši, bet radiatori ir privātīpašumā. Tos viņi paši var mainīt. Tas ir privāts dzīvoklis.

Savu versiju klāsta arī nama vecākais Aleksandrs. Viņš norāda, ka vairums mājas iedzīvotāju nesūdzas par apkures problēmām.

Aleksandrs
mājas vecākais

Pirmajos stāvos, protams, vienmēr būs aukstāk tāpēc, ka mums nav pagraba. Līdz ar to pirmajos stāvos diezgan mitrs gaiss. Es biju pie viņiem dzīvoklī. Pie viņiem ir ļoti mitrs un ļoti silti. Es domāju, ka viņiem ventilācija ir ciet, mitrums savācas. Nu, teiksim tā, ir salīgi cilvēki. Parasti nomērām dzīvoklī temperatūru ar elektronisko un parasto termometru. Dzīvokļos turas 20, 19,5 grādu temperatūra, kas nozīmē – komforta temperatūra.

Viļakā un novada ciemos, kur namus apkurina katlu mājas, apkures tarifs atšķiras. Žīguru tarifs ir 48,89 EUR/MWh, kas ir zemāks nekā daudzviet Latvijā, tai skaitā kaimiņu novados.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Oļegs Kesks
Žīguru pagasta pārvaldes vadītājs

Ir apmierināti un neapmierināti iedzīvotāji. Tā vienmēr bijis un būs. Ir fakti, cik maksā šķelda, elektrība, algas. Pašvaldības grāmatveži skaita tarifu, un deputāti lemj celt vai samazināt.

Kesks informē, ka gadu no gada apkures tarifs var atšķirties.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm