tv3.lv

Autobusa šoferis atsakās vest suni bez dokumentiem! Ģimene spiesta izkāpt

2019. gada 9. maijā 19:30

Kāda raidījuma “Bez Tabu” skatītāja kopā ar ģimeni nolēma brīvdienu pavadīt Siguldā. Viņiem līdzi bija arī ģimenes mīlulis – franču buldogs. Sagaidot pieturā pēdējo autobusu uz galvaspilsētu, viņi bija pamatīgi pārsteigti – autobusa šoferis atteicies vest suni, ja tā īpašniece nevar uzrādīt suņa dokumentus.

Incidents noticis aprīļa beigās Siguldā, pieturā pie tirdzniecības centra ”Šokolāde”, kur piestāj uzņēmuma ”Cata” autobusi. Ģimene rēķinājās, ka atpakaļ uz galvaspilsētu dosies ar pēdējo autobusu, tādēļ bija ļoti pārsteigti par autobusa šofera atteikumu uzņemt suni salonā.

“Bez Tabu” skatītāja

Mums līdzi bija franču buldogs. Devāmies uz pēdējo autobusu uz pieturu blakus tirdzniecības centram “Šokolāde”. Piebrauca autobuss, šoferis prasīja, vai ir līdzi suņa dokumenti. Es teicu, ka nav, jo pirmo reizi dzirdēju, ka kaut kas tāds vajadzīgs. Viņš teica, ka tad mūs nevedīs.

Kaut ģimene bijusi satriekta, tā saprata, ka nekavējoties jāmeklē citas iespējas, kā nokļūt galvaspilsētā, tādēļ steidzās uz Siguldas centrā esošo dzelzceļa staciju. Kā norāda divu bērnu mamma un suņa īpašniece, vilcienā viņiem nelūdza uzrādīt dokumentus, tādēļ galvaspilsētā viņiem izdevās nokļūt.

Autotransporta direkcijā norāda, ka autobusa šoferis rīkojies atbilstoši noteikumiem un viņa rīcībā pārkāpums nav konstatēts. Dzīvnieku pārvadāšanu transportlīdzekļos regulē 2013. gadā pieņemto Ministru kabineta noteikumu par dzīvnieku pārvadāšanu piektais punkts. Tajos norādīts, ka, ”pārvadājot mājas dzīvniekus Latvijas Republikas teritorijā, transportlīdzeklī ir PVD pilnvarota praktizējoša veterinārārsta izsniegta vakcinācijas apliecība vai mājas dzīvnieka pase.”

Atslēgas vārds noteikumos šajā gadījumā ir transportlīdzeklis, kas nozīmē, ka, gan izmantojot vilcienus, gan autobusus, gan savus privātos spēkratus, kā arī pilsētas sabiedrisko transportu, līdzi obligāti jābūt dzīvnieka pasei vai vakcinācijas apliecībai. Pretējā gadījumā jūs (jūsu mīluli) transportlīdzeklī drīkst neielaist.

Ineta Kupča
Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāve

Tas ir nepieciešams tādēļ, ka pasē rakstīts, kas ar dzīvnieku darīts. Vai veikta obligātā vakcinācija pret trakumsērgu. Ja kaut kas notiek, uzreiz var parādīt, ka suns ir vakcinēts.

Ja ievērotas visas prasības, sabiedriskā transportā drīkst pārvadāt arī liela izmēra mājdzīvniekus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm