Autovadītāji sabojā spēkratus, iebraucot dziļā bedrē. Rīgas dome atsakās uzņemties atbildību

Autovadītāji viens pēc otrs iebrauc dziļā bedrē ar asām malām, kas izveidojusies lietus un sniega laikā un sabojā spēkratus. Rīgas domes Satiksmes departaments atsakās par to atbildēt un atsaka kompensācijas izmaksu.

2021. gada 15. martā 19:45

Autovadītāji no rīta devušies uz darbu. Braukuši lēni, ar ātrumu ne vairāk par 50 km/h vienā plūsmā. Taču bedres dēļ, kuru iepriekš nebija iespējams pamanīt vai apbraukt, viens pēc otra sabojājuši savu spēkratu ritošo daļu. Tas noticis Tvaika ielā 2 un Tvaika ielā 4.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Autovadītājiem nācies tērēt savu laiku, kavējuši darbu, naudu remontam, taču neatkarīgi no tā, ka ir daudz liecinieku notikušajam un ir noformēts Valsts policijas protokols par notikušo, Rīgas domes Satiksmes departaments cietušajiem atteicis zaudējumu atlīdzību. Citiem cietušajiem pat neesot atbildējis uz iesniegumiem. Pieredzē dalās gan Sarmīte, gan Tomass, gan Ronalds, gan citi cietušie autovadītāji.

Jekaterina
Bedres dēļ sabojājusi automašīnu

Apstājos, jo mašīna nevarēja braukt. Izkāpu, paskatījos, ir sasista riepa. Uzreiz pēc manis apstājās vēl 4 mašīnas. Policija fiksēja adresi Tvaika 2, noformēja protokolu, shēmu, visu aprakstīja.

Autovadītāja apraksta situāciju un ir pārsteigta par saņemto atteikumu izmaksāt zaudējumu atlīdzību.

Sarmīte
Cietusī autovadītāja

2021. gada 27. janvāra rītā, vadot transportlīdzekli pa Tvaika ielu,  iebraucu dziļā bedrē, kas atradās ūdenī, neatgriezeniski bojājot transportlīdzekļa labo priekšējo un labo aizmugurējo riepu un disku.

Valsts policijas darbinieki, ieradušies notikuma vietā, veica notikuma vietas apskati, fotografēja un noformēja ceļu satiksmes negadījuma reģistrēšanas protokolu. Tika uzsākts administratīvā pārkāpuma process. Policijas darbinieki notikuma vietā transportlīdzeklim konstatēja vizuālus bojājumus diskiem un riepām, kas redzams policijas fotofiksācijās, un ieraksts protokolā.

Pēc policijas apskates vērsos blakus esošajā autoservisā Tvaika ielā 3 ar lūgumu nomainīt auto riepas, kas arī tika daļēji izdarīts, jo disku restaurāciju viņi neveic. Servisa darbinieks atnāca pie mana auto, lai veiktu riepu nomaiņu, jo ar auto nevarēju turpināt ceļu. Pēc riepu nomaiņas vērsos autoservisā, kur veica disku remontu, lai varētu piedalīties ceļu satiksmē. Ārēji redzamie disku defekti ir samazinājuši to kvalitāti, izskatu un vērtību. Riepas nav restaurējamas.

Attiecīgajā ceļa posmā pārvietojos ar ātrumu aptuveni 40 km/h maksimāli atļauto 50 km/h vietā. Attiecīgajā ceļa posmā tajā brīdī lija lietus, slapjš sniegs, bija apmācies laiks. Nebija iespējams savlaicīgi pamanīt šķērsli, jo bedre bija zem ūdens, neapturēju automašīnu un to neapbraucu, jo tā nebija aprīkota ar atbilstošiem satiksmes organizācijas tehniskajiem līdzekļiem, turklāt šķērslis radīja bīstamību un to nebija iespējams laicīgi pamanīt un apbraukt ne tikai man, bet arī citiem satiksmes dalībniekiem, jo tas atradās zem ūdens un tajā brīdī notika aktīva auto satiksme abos virzienos. To pierāda tajā dienā sabojāto auto skaits, ko piefiksējusi Ceļu policija, no kura redzams, ka arī cita transportlīdzekļa vadītāji iebrauc tajā pašā bedrē, par ko liecina cietušo fotogrāfijas no notikuma vietas.

Sarmīte un citi autovadītāji uzskata, ja ceļu uzturētājs būtu veicis savus pienākumus, kā to paredz Ceļu satiksmes likuma 6.panta pirmās daļas 1., 3.punkts, ar pienācīgu rūpību pārbaudot ceļa stāvokli un aprīkojot attiecīgo šķērsli ar atbilstošiem satiksmes organizācijas tehniskajiem līdzekļiem, tad ceļu satiksmes negadījums nebūtu noticis. Ceļu uzturētāja bezdarbība, ar pienācīgu rūpību nepārbaudot ceļa stāvokli, esot  cēloniskā sakarā ar auto nodarītajiem zaudējumiem.

Ilze Girgensone
AS “Ceļu pārvalde” biroja vadītāja

AS “Ceļu pārvalde” veic Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona maģistrālo 1. klases ielu uzturēšanas darbus, t.sk. Tvaika ielas uzturēšanas darbus, pamatojoties uz ar Rīgas domes Satiksmes departamentu kā Rīgas pilsētas satiksmes infrastruktūras pārvaldītāju noslēgto līgumu. Minētajā ielā uzturēšanas darbi tika veikti saskaņā ar noslēgtā līguma noteikumiem. AS “Ceļu pārvalde” visu informāciju saistībā ar konkrētajiem gadījumiem ir sniegusi Rīgas domes Satiksmes departamentam atbilžu sniegšanai uz cietušo pretenzijām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve skaidro, kāpēc ir atteikums, un akcentē, ja autovadītājus neapmierina departamenta pieņemtais lēmums neizmaksāt kompensāciju, to var pārsūdzēt tiesā.

Cietušie autovadītaji ir apņēmības pilni cīnīties par taisnību tiesas solā un esot skumji, ka nāksies vēl vairāk noslogot jau tā noslogoto tiesu sistēmu, kas varēja nenotikt.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm