tv3.lv

Autovadītājs pārsteigts, saņemot “sveicienu” no parādu piedzinējiem

Jānis pārliecināts, ka likumu ievēro, bet tik un tā, pašam negribot, nokļuvis parādu piedzinēju nagos un uzskata, ka nepamatoti.

2020. gada 13. oktobrī 19:00

Janvārī Jānis devies uz Mūkusalas biznesa centru Pārdaugavā. Aplūkojis autostāvvietas lietošanas noteikumus un secinājis, ka ir laika limits 30 minūtes bezmaksas autostāvvietas izmantošanai. Novietojis pie vējstikla laikrādi un devies uz veikalu. Iekļāvies pusstundā un aizbraucis prom. Autostāvvietu martā izmantojis arī otro reizi un atkal iekļāvies pusstundā. Bijis neizpratnē, oktobrī saņemot  paziņojumu no parādu piedziņas kompānijas, ka nav norēķinājies par autostāvvietu. Parādu piedziņas kompānijas pārstāvis skaidrojis, ka sods ir par abām auto novietošanas reizēm, par kurām neesot samaksājis. Jānim tagad jāsamaksā dubultsumma – jau 31 eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Izrādās, ja gribējis autostāvvietu  izmantot bezmaksas, nepieticis ar laikrādi pie vējstikla, bet vajadzējis auto arī reģistrēt. Jānis gan neatceras, ka janvārī būtu bijusi šāda norāde, bet par to strīdēties negrasās, taču par citu aspektu gan. Uzņēmums, kas piedāvā autostāvvietas pakalpojumus, paziņojumu par sodu Jānim bija nosūtījis nevis uz viņa tagadējo adresi, kurā ir deklarēts un arī faktiski dzīvo jau gadu, bet gan uz adresi, kurā bija deklarēts pirms gada, līdz ar to Jānis paziņojumu par parāda esamību nesaņēma, līdz uz jauno adresi to atsūtīja jau parādu piedzinējs. Jānis uzskata, ka autostāvvietas turētājam vajadzējis pārliecināties par viņa adresi datubāzē un sūtīt uz deklarēto.

Mārtiņš Meisītis
“Europark Latvia” valdes loceklis

Viss, kas skar parādsaistību izpildi, “Europark Latvija” nodrošina šo procedūru, izmantojot CSDD datubāzes informāciju, ko mēs iegūstam ar zvērināta advokāta palīdzību par mūsu parādniekiem.

Ieva Bērziņa
Ceļu satiksmes drošības direkcijas pārstāve

CSDD reģistra uzdevums ir uzturēt un glabāt informāciju par reģistrētajiem transportlīdzekļiem un to vadītājiem. Mūsu reģistrā informāciju par transportlīdzekļu īpašnieku deklarētajām adresēm fiksē reģistrācijas darbības veikšanas brīdī, un tā nemainās bez atkārtotas reģistrācijas darbības un jaunas apliecības izsniegšanas.

Mārtiņš Meisītis
“Europark Latvia” valdes loceklis

Ja šī informācija CSDD datubāzē nav atbilstoša faktiskajai klienta vai patērētāja dzīvesvietai, acīmredzot tas ir jautājums par datubāzu informācijas pareizību vai arī paša klienta vai iedzīvotāja pienākumu parūpēties par to, lai visās datubāzēs, kur informācija par viņa dzīvesvietu atrodama, būtu pareiza.

Ieva Bērziņa
VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcijas” pārstāve

Ja CSDD izsūta lēmumu par transportlīdzekļa ar tehniskajiem līdzekļiem fiksēto pārkāpumu ceļu satiksmē, tad informācija par deklarēto adresi tiek ņemta no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes uzturētā reģistra atbilstoši Paziņošanas likumam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uz žurnālista jautājumu, kāpēc autostāvvietas piedāvātājs nevarētu izmantot paziņojuma nosūtīšanai Iedzīvotāju reģistra datubāzi, kas ir precīza adrešu datu bāze, “Eurpark Latvia” vadītājs atbild, ka strādā ar datubāzēm, kuras var izmantot likumā noteiktajā kārtībā.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pārstāve gan skaidro, ka informācija par adresēm mūsu valstī ir Iedzīvotāju reģistram un par deklarētās dzīvesvietas maiņu iedzīvotājiem ir jāinformē Iedzīvotāju reģistrs interneta vietnē Latvija.lv vai savā pašvaldībā. Lai uzņēmums vai iestāde varētu izmantot Iedzīvotāju reģistra datubāzi, ir jānoslēdz līgums un par informāciju par katras personas dzīvesvietu ir arī jāsamaksā 2 eiro.

Žurnālisti vaicā “Europark Latvia” vadītājam, vai zinot faktu, ka klients nav saņēmis ziņu par parāda esamību, jo nosūtīta uz adresi, kurā nav deklarēts, vai iespējams šo parādu atcelt vai dzēst no parādu piedziņas, taču saņem atbildi, ka tas netiks darīts. Jānim ir iespēja vērsties Patērētāju tiesību aizsardzības centrā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm