tv3.lv

Bagātie dara, kā grib? Dabas parkā žogs pat vairākus metrus stiepjas ezerā

21. septembrī 19:10

“Bez Tabu” uzmanību tauvas joslas apbūvei Mārupes novadā pie Beberbeķu ezera vērš skriešanas entuziasts, kurš vēlējās apskriet ap ezeru, tomēr atdūrās pret izbūvēto žogu.

Īpašums “Dzirnupes-1” atrodas Beberbeķu ezera krastā, visa teritorija iežogota ar augstu žogu. Teritorija tiek apsargāta, un redzamas vairākas novērošanas kameras. Savulaik nepilnu 600 kvadrātmetru plašā dzīvojamā māja, 350 kvadrātmetru viesu māja, kā arī stallis nonāca pārdošanā par gandrīz diviem ar pusi miljoniem eiro. Šobrīd teritorija pieder kādam uzņēmumam, kur patiesā labuma guvēja ir kāda Elena no Maltas.

“Bez Tabu” arhīvs liecina, ka filmēšanas komanda šajā vietā viesojusies jau pirms četriem gadiem. Žogs stāv kā stāvējis. Tīmeklī atrodamā informācija liecina, ka savulaik šim īpašumam bijusi saikne ar mūžībā aizgājušo uzņēmēju Gunvaldi Groskopu, kurš izveidoja autoservisu tīklu “GrosAuto”.

Skriešanas entuziasts pārsteigts par tauvas joslas apbūvi. Zvejniecības likumā skaidri un gaiši norādīts, ka tauvas joslu bez iepriekšējās saskaņošanas drīkst izmantot kājāmgājēji. Dabiskās tauvas joslas platums šajā gadījumā ir 10 metri.

Elvis
labprāt apskrietu ap ezeru

Šo parku atradu, paskatoties kartē, kur ir tuvākā zaļā teritorija. Man ir vēlme apskriet apkārt ezeram, jau pirmajā reizē mēģināju to izdarīt. Atdūros pret to, ka tas nav iespējams. Var redzēt, ka šeit nav paredzēts tikt garām. Abās īpašuma pusēs ir žogs. Te būtu jābūt vismaz četru metru platai tauvas joslai, lai varētu paiet garām.

Pie ezera sastaptā Maruta apkārtnē dzīvo ilgāk nekā 30 gadu. Viņa norāda, ka teritorija iežogota jau daudzus gadu desmitus.

Dabas parka teritoriju apsaimnieko pašvaldības uzņēmums “Rīgas meži”. Šobrīd paredzēts izstrādāt jaunu dabas parka aizsardzības plānu, drīzumā paredzēts sūtīt vēstuli iežogotās teritorijas īpašniekiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ieva Bērziņa
“Rīgas mežu” pārstāve

Šī nav vienīgā kritiskā vieta Rīgas mežos. Mēs tās visas esam apzinājuši, šogad esam tikušies ar visām iesaistītām pašvaldībām, lai pārrunātu šīs lietas. Ar Mārupes domi runājām arī par dabas parku “Beberbeķi”. Protams, šī teritorija ir dabas aizsardzības un rekreācijas teritorija. Tuvākajā laikā plānojam izveidot šo rekreācijas taku šajā teritorijā. Tā vedīs apkārt iežogotajam īpašumam.

Žogs uzbūvēts pirms desmitiem gadu, kad vēl neesot bijušas spēkā prasības par tauvas joslu. Būvvaldē neesot jāsaskaņo arī privātīpašuma tauvas joslā izveidotās laipas. Šobrīd vietvarā ezerā esošais žogs mulsumu nerada.

Elīna Brigmane
Mārupes novada domes pārstāve

Esam veikuši pieejamās dokumentācijas izpēti, arī pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pieprasījuma 1998. gadā. Jau tad tika secināts, ka žogs bija pirms 1998. gada, bet likuma prasības par tauvas joslu stājās spēkā 1997. gadā. Visticamāk, ka žogs uzbūvēts vēl pirms likuma pieņemšanas. Būvvaldē nevar vairs pateikt, kā un kas tajā situācija tik senā pagātnē tika izdarīts. Vienīgais variants, kā panākt žoga novākšana, ir tiesvedība.

Vietvara šobrīd nav gatava tērēties un tiesā censties panākt žoga nojaukšanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm